vauva 6 kk kauhusta jäykkänä kylvyssä
Kommentit (6)
tosin n.4 kk ikäisenä. Alettiin pesemään sylissä,eikä sitä pelännyt ollenkaan. Mitään ei sattunut,jonka takia alkoi pelkäämään. Ehkei vaan pitänyt siitä,ei edes nyt 3v tykkää olla punkassa. Tykkää kylläkin muuten uida,vähän liiankin rohkea vedessä.
Meilläpäin sanotaan kylpyammetta punkaksi! Sänky on sänky ja sillä selvä. Luulen,että useimmat ymmärsi mitä tarkoitin.
Meilläpäin sanotaan kylpyammetta punkaksi! Sänky on sänky ja sillä selvä. Luulen,että useimmat ymmärsi mitä tarkoitin.
Punkka on punkka eikä muuksi muutu.
meillä keskimmäinen hieman arka ja pelokas, alkoi pelkäämään kylpyä ihan sylivauvavaiheen jälkeen. parhaiten autto kun antoi vauvan rauhassa omaan tahtiin tutusta siihen ammeeseen ja laskea hitaasti ja rauhassa veteen tai esim ensin antaa koskea kädellä tms. mitään erikoista ei meilläkään tapahtunut. nykyään tykkää kylpeä mutta pelkää suihkua.. ikää pian 3v.
kokeilkaa vaihtaa kylpyasentoa. Jos lapsi voisi istua kylvyssä (tietty vanhemman käsillä tuettuna) voisi olla tukevampi olo?