Söin kokonaisen sipulin raakana
Söin eilen kokonaisen sipulin raakana. Se oli keskikokoinen ja täysin pätevä sipuli. En arvannut että tehtävä olisi ollut niin vaikea. Jokainen suupala oli edellistä haastavampi ja puolessavälissä toivoin etten olisi ryhtynyt toimeen laisinkaan. Sipulimehu poltti suuta ja nenää ja maistui aivan hirveältä. Syötyäni sipulin meinasin oksentaa ja sylkeä erittyi valtavat määrät. Palkinnoksi sain kolmen tunnin närästyksen mutta sen mentyä ohi koin suurta tyytyväisyyttä että pääsin kokonaisen sipulin syöjien urheaan joukkoon. Ei mulla muuta, tulin vain leuhkimaan. Jakakaa kovimmat suorituksenne, myös muut yllytystä vaativat uroteot lasketaan.
Kommentit (15)
Ihmiset ovat maailman sivun syöneet raakaa sipulia leivän päällä, jo ihan terveydellisistä syistä. Samoin salaateissa. Tai sienien kansaa.
Raaka sipuli on hyvää ruisleivän tai kylmien perunoiden kansaa.
Vierailija kirjoitti:
Ihmiset ovat maailman sivun syöneet raakaa sipulia leivän päällä, jo ihan terveydellisistä syistä. Samoin salaateissa. Tai sienien kansaa.
Tottakai, mutta rouskutapa menemään tuollainen kokonainen sipulinmöllykkä. Hatunnosto ap:lle.
Tuo mitään, ite rouskuttelin kerran seittemän valkosipulin kynttä raakana. 😁
Normi sipuli on haastavampaa syödä kuin valkosipulin kynsiä. On aika sitkeää tavaraa.
Terveisin jonkinasteinen chilipää.
Minä tein tuota jo kymmenvuotiaana, kun tykkäsin sipulista.
Kiitos ideasta! Piti itsekin nyt leikata sipuli leivän päälle.
Onko missään sipulinsyöjien kokoontumisia lähiaikoina? Tekisi mieli lähteä.
Mä join 7 litraa Hedelmäpommi jugurttia
Piimäperän Kissamanaaja 🪄✨🐱ྀི ⋆🐾° ᡣ👹𐭩
Sipuli on hyvää ! Niiden voimalla pyramiditkin Egytiin pykätiin. J ihmissudet sekä vampyyrit, joskus vaimo sekä kanssaihmistekin pysyvät ns. hajuraon etäisyydellä. Toimii hyvin jonottaessa ja hississä. Juuri vedin kitusiini espanialaisen, 12 kyntisen valkosipulin.
Tiedossa siis rauhallinen yö ja aamusta sitten aromikkaita ilmastopäästöjä peiton alle.
Homma muuttuu älyttömän paljon helpommaksi kun sen sipulin viipaloi ohuiksi viipaleiksi, viipaloi tomaatin ja latoo ne vuorotteleviksi kerroksiksi. Päälle vaikka korianteria ja pariksi tunniksi jääkaappiin.
Mikä helvetin AI täällä nyt pyörii?
Viestiketjujen otsikot muuttuvat lennossa ja sisältökin vaihtuu lennosta..
Tämäkin "Homma muuttuu älyttömän paljon helpommaksi kun sen sipulin viipaloi ohuiksi viipaleiksi, viipaloi tomaatin ja latoo ne vuorotteleviksi kerroksiksi. Päälle vaikka korianteria ja pariksi tunniksi jääkaappiin."
On jo kolmas uudelleenkirjoitus aikaisemmasta.
Mua raaka sipuli närästää, joskus laitan siivuja leivälle. 🧅
Leivän päällä se on parempaa.