Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kaksi suomalaista toimittajaa menivät homovastaisen Profeetta Owuorin kokoukseen, toinen esitti parantuneensa homoudesta. Journalismia!!!!

Vierailija
28.04.2026 |

2 suomalaista tyyppiä meni Owuorin kokoukseen, toinen esiintyi olevansa homoseksuaalisuudesta sairas ja toinen autisti, pääsivät kuvaamaan ja teeskentelivät parantuneensa.   Mutta kuka sitten tekee ne oikeat ihmeet ja parantumiset? jonkun mukaan ei tietenkään kukaan, mutta itse en ole skeptikko. Oikea profeettahan olisi saattanut sanoa, että "hei et sinä oikeasti mikään homo ole edes ollut, feikkaat vaan,", vaatii varmaan aika paljon rohkeutta sekin.

 

tarina on totta ja videoitu

 

 

 

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

you tubessa viodeo "miehen puolikkaat" soluttauduttiin homovastaiseen kulttiin"

 

 

Vierailija
2/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

tik tokissa vain pätkä you tubessa koko tunnin osuuus

 

Löydä 'miehen puolikkaat' TikTokista | TikTok-haku

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

owuor ja hänen kannattajansa olivat innoissaan kun "mies parantui homoudesta yhtäkkiä" ja hehkutettiin ihmeestä ja monesta muusta "ihmeestä", vaikka kyse oli tutkivien journalistien feikistä jolla pääsivät kuvaamaan Owuorin kokouksta. Owuor oikein innoissaan sanoo että" mies todella parantui homoudesta!"

Vierailija
4/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toimittajia?! Nuo on jotain ääliötubettajia

Vierailija
5/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiistaipullo avattu? 

Vierailija
6/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

hienoa kritiikkiä lahkoa kohtaan tosin siinä puhuivat paska eli ateismia että homous olisi jotenkin normaalia, sehän on synti ja sairaus. eikä sitä noin vaan parane heti ihmeellä vaan pitkässä parannuksessa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
28.04.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikä tämänkin paljastuksen tarkoitus nyt sitten oli? Media tuppaa tarttumaan vain omalla mukavuusalueellaan oleviin aiheisiin eikä niihin joilla olisi yhteiskunnallisesti enemmän merkitystä.

Esim. tässäkin jonkun pitäisi tehdä tutkimusta mm. demlan leviämisestä kautta oikeusjärjestelmän, vasemmiston ja median systemaattisesta yhteistyöstä, median omasta politikoinnista vasemmiston eduksi ja toisaalta moskovan sanoman leviämisen sujuvasti kautta vasemmiston ja median sisäpiirien siten että jopa mediassa on artikkeleita jotka näyttää tulevan suoraan moskovan kynästä.

Mut ei, tutkitaan jotain turhaa uskonnollista liikettä joita noitakin on nähty riittämiin ennen noiden toimittajien syntymääkin. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kolme kahdeksan