Jos boikotoitte Woltia,niin työntekijöiden/ kevytyrittäjien tilanne vain pahenee,heillä ei ole töitä!
Joillakin oli aikomus boikotoida Woltia korjatakseen? työntekijöiden oloja.
Nämä työntekijät ovat kevytyrittäjiä,joten jos heillä ei ole töitä,ei tule rahaakaan.
Eli boikotointi ei ole ratkaisu tähän .
Anna sinä rahaa lähetille tippinä,niin se ei mene Woltille vaan ko työntekijälle.
Näin voit auttaa heti ja henkilökohtaisesti.
Kommentit (11)
Itselläni ei ole mitään syytä käyttää Woltia. En suoraan boikotoi sitä, mutta en kyllä käytäkkään.
Asun kaupungissa missä ei ole wolt mahdollisuutta.
No sitten voi palata kotimaahansa jos täällä ei ole töitä. Woltin paskapuljua en tue enää latin latilla.
Mielummin kuolen nälkään, kuin tilaan tuollaiselta. Puolestani joutaa kuihtua pois. Kaikki näkemäni woltin repunkantajat olleet poikkeuksetta näitä auringossapaahtuneita. Voivat mielellään huristella sillä kontiollaan takaisin mogadishuun tai mihin vaan.
Pärjätään ilman. Wolttaajatukilokit laihtuu, kun saavat liikuntaa ja raitista ilmaa kauppaan kävellessä. Saattavat säästää rahaakin, kun ostavat ruokansa itse.
Vierailija kirjoitti:
Itselläni ei ole mitään syytä käyttää Woltia. En suoraan boikotoi sitä, mutta en kyllä käytäkkään.
Sama. Niin kauan kuin omat jalat toimii haen itse ruokani ja jos haluan ravintolassa valmisttetua, niin menen ravintolaan.
Nykyajan puuvillan poimijoita. Tulevaisuudessa sitten kirjoitetaan, kuinka julmia olimme heitä kohden ja vaaditaan hyvityksiä.
Ja tottakai se on tavallinen kansa, jota syytetään, että ei syydetä sinne rahaa, ei sitä johtajaa, joka koko himmelin rakensi.
Voi voi kun laki ei tunne mitään "kevytyrittäjää".
Moni Wolt-kuski on muuttanut Ruotsiin tekemään samaa työtä. Siellä paremmat edut.
En boikotoi Woltia. En vain käytä sitä.
Tippi ei kuulu Suomeen!
Ei kyllä woltkuskikaan.