Lähtekää tältä palstalta elämään elämää oikeasti
Aika kuluu täällä hukkaan kun tapellaan muovupusseista ja naistenpäivästä. Tämä palsta on ankeutuksen pesä joka ruokkii vain pahaa mieltä.
Mitä jos tänään vaikka maalaisit? Leipoisit? Menisit ulos kun on kaunis päivä? Mitä tahansa mitä tykkäät tehdä, mutta älä enää anna energiaasi siihen että tappelet ihmisten kanssa täällä.
Minä suljen nyt palstan enkä tiedä tulenko enää takaisin. Teetkö sinä samoin?
Kommentit (26)
Katson Salppurin kisoja ja seuraan palstaa samalla. Mukavaa luppoaikaa.
Juksaat vaan. Jäit kuitenkin lurkkimaan, eikö?
En lähde minnekään. Aivan saatanan sama kai se on miten ihminen elämänsä viettää...
Vierailija kirjoitti:
En lähde minnekään. Aivan saatanan sama kai se on miten ihminen elämänsä viettää...
Jämäkkä asenne! Teen kunniaa!
Ap, kirjoituksesta minulle tuli mieleen sana manipulointi.
Eihän täältä muiden tarvitse häippästä jos itse häivyt.
Täällä on sana vapaa, aihe vapaa.
Annetaan kansan puhua!
No en lähde kokonaan.
En täällä koskaan juurikaan mitään kommentoi. Luen vain.
Mutta tämä on se paikka, mistä saan sosiaalista tarvettani täyteen. Päivän uutiset ja kuumat käänteet selville. En edes tiennyt, että tänään olisi naistenpäivä, ellen olisi tullut tälle palstalle.
On tässäkin paikassa omat ongelmansa, mutta ei tämä liian epäkelpo ole...
Kyllä tällaiset joutavat paskanjauhantapalstat pitäisi kaikki lailla kieltää.
Kävin aamulla lenkillä, tuo keli ei yhtään innosta ulos. Mutta yritän touhuta jotain, pitäis saada vintedin pakettejakin matkaan.
Kiva aloitus! Maailma olisi täynnä mielenkiintoisia ihmisiä ja kivaa tekemistä.
Kait sitä saa joskus vaan olla eikä aina suorittaa.
Oikein hyvää ajanvietettä silloin tällöin. Huvittaa kuinka tosissaan jotkut suhtautuu palstaan ja elämään yleensäkin. Lapsikin näkis, että 80% aiheista ja kommenteista on silkkaa provoa.
Käyttäjä2108 kirjoitti:
En tee.Elän toivossa että me kirjaudumme tänne asiallisesti omalla nimellä.
90% katoais samantien. En halua samanmielisten somekuplaan.
Minä ainakin tässä samalla katson hiihtoa telkkarista ja seurustelen vaimon kanssa. Kun kisat loppuvat, lähden kävelylle ja kauppaan. Mikä tässä oikein on ongelma?
Mitä tämä sitten on jos ei oikeaa elämää? Leipomaan? Kaupat on täynnä valmista kahvileipää. Maalaamaan? Ei ole luoja suonut taiteilijan lahjoja. Talo ei ole maalaamisen tarpeessa ja jos olisi, on vielä liian kylmä kyseiseen touhuun.
Mutta tämähän on mukavaa elämää, jutustella täällä tuntemattomien kanssa.
Ei oo oikea elämä vielä auki 😭
Maalaamisesta ja leipomisesta kuuluu maksaa palkkaa. En minä mikään ilmaistyöntekijä ole. Ulkona on vaaralliset keliolosuhteet, en halua sairaalaan.
En jaksa kun peuhasin 11 vuotta nuoremman miehen kanssa koko eilispäivän ja viime yön.
N60
En tee.Elän toivossa että me kirjaudumme tänne asiallisesti omalla nimellä.