Helsingin poliisissa on ilmiömäinen kasvontunnistaja - Millaisia superihmisiä sinä tiedät?
Joilla on joku poikkeuksellinen aisti tai kyky?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/sami-on-supertunnistaja-ilmiomainen…
Kommentit (9)
Kaverin synttärit oli vuorahuvilassa. Pitopalvelun emäntä "tiesi" harrastukseni. Olin käynyt hänen emännöimässään suositussa kahvilassa pari kolme kertaa 10 vuoden aikana. Viimeisestä kerrastakin oli vuosia. Olin kyllä hämmästynyt. Hänellä oli aivan ilmiömäinen kasvomuisti.
Samilla on korvien vällissä lainvastainen henkilörekisteri :D
Rikolliset vaviskaa!
Ystäväni muisti päivien tarkkuudella ikivanhoja tapahtumia, joista monella ei ollut juuri mielikuvia. Asiat tallentuivat hänen päähänsä tarkasti. Ilmiömäinen muisti. Kohtalon ironia ja julmuus : hän sairastui myöhemmin Alzheimerin tautiin.
Lakia pitäisi muuttaa niin että tekoöly saisi poimia epäillyt ihmisvilinästä.
Minulla on poikkeuksellinen kyky olla noteeraaamatta saamiani loukkauksia. Näin voin herätä jokaiseen uuteen päivään superonnellisena.
Vierailija kirjoitti:
Lakia pitäisi muuttaa niin että tekoöly saisi poimia epäillyt ihmisvilinästä.
Se ei olisi silti niin tehokas kuin Sami. Samilla on muistissa nekin, joilla ei ole rikosrekisteriä tai muutakaan merkintää viranomaistiedoissa.
Hollantilaisella viininvalmistajalla on ilmeisen poikkeuksellinen hajuaisti.
Kuulomuisti, muistan yleensä täsmälleen sanasta sanaan kaiken mitä olen joskus kuullut.