Hups, unohdin isänpäivän... onko Länsi-Helsingissä huomenna auki mikään kauppa tai kahvila?
Jääkaappi ammottaa tyhjyyttään, ja jotain pitäisi olla aamulla isille. En siis unohtanut isänpäivää sinänsä, vaan sen, että silloin on kaupat kiini.
Kommentit (4)
Niitä miehenikin aina antaa minulle. Lupaa luksus llallisen ravintolassa, matkoja jne. Minä ilahdun,mutta käytännön arjessa lahjoja ei kuitenkaan ehdi lunastaa (lastenvahtijärjestelyt eivät sisälly lahjaan) joten meheni ilahtuu kun lahjaa ei tarvitse maksaa koska se unohtuu ajan myötä.
(Ensi keväänä aion tosin lähteä vähän piffatulle työ/kurssi matkalle jonka aion viettää aika hyvässä hotellissa jonka mieheni maksakoon!)
En voi enää lähteä kauppaan, kun poika on nukkumassa enkä uskalla jättää häntä yksin. Mutta huomenna sitten vaan johonkin huoltoasemalle heti aamusta. Noista ehdotetuista mikään ei ole kovin lähellä, ja meillä ei ole autoa, joten huoltari saa nyt kelvata. Saadaanpahan edes leipää ja maitoa.
ap
http://siwa.lahikauppa.fi/fi/kaupat/?id=1089&nimi=Mannerheimintie-152&a…
http://www.k-market.com/Myymalat/Neste-Oil-K-market-Helsinki-Munkkiniem…
Ja varmasti Mäkki.:)