Oletko saita etkä pue korallesi paksuja goretex tassunsuojia, housuja, takkia ja kunnon päähinettä? Raha menee vain omiin asioihin?
Kommentit (8)
Kannattaa heti puuttua jos näkee koiran kärsivän
En tiedä. Meidän edesmennyt husky nosti semmoisen metelin jo tossuistakin, että ei sitten mikään takki köynyt edes mielessä.
Joo jos mulla olisi käsilaukkukoira🤭on mun hirvikoiralla vähän luksusta. Lämmin treenitakki ja sadetakki(ei pidä siitä kun vettä sataa selkään). Se sadetakki käy myös kovilla pakkasilla,a
Meidän tiibetinmastiffi loukkaantuisi sydänjuuriaan myöten😂
Vierailija kirjoitti:
Kannattaa heti puuttua jos näkee koiran kärsivän
Piruakos olette sadistisesti jalostaneet sudesta palelevia sekasikiöitä. 😝😝😝😝😝
Todella t y h m ä aloitus ja kirjoittaja
Mä tein koiralle villasukat. Muuten se pärjää lenkit, mutta nyt ei tassut palele. Villasukat saa myös solmittua paremmin kuin nuo kaupassa myytävät tossut ja kengät, jotka tuppaa valumaan tai irtoamaan. Ja villasukista se selvästi tykkää kun kengät oli vain ärsyttävät.
Osa ihmisistä on niin saitoja ettei varusta koiraansa kunnolla talveen