Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Suomen kasvuennustetta rukattiin TAAS alaspäin. Onko se nyt 3 vuotta mitä ne on valehdellut että asuntomarkkinat ovat lähteneet nousuun?

Vierailija
21.01.2026 |

Ne = pankkien taloustietelijät joilla on rautainen asiantuntemus.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tammikesäkuun 2024 asuntomarkkinakatsaus: Asuntokaupan pohjat nähtiin vuoden alussa, toipuminen on ollut hidasta

17.7.2024 

🤡🤡🤡🤡

Vierailija
2/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Asuntomarkkinat elpyvät Suurin osa suomalaisista myöhästyi

Asuntomarkkinoiden "syvin pohja" on jo ohitettu. Asiantuntijat arvioivat, menikö myös paras ostohetki.

Asuntokauppa on jo virkistynyt, ja alan asiantuntijat ennakoivat hintojen nousua. 

23.8.2025 8:45

🤡🤡🤡

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä me pohjalla olemme, sanoo asuntomarkkinoita seuraava pääekonomisti uskoo suunnan olevan nyt ylöspäin

Kiinteistönomistajien ja rakennuttajien järjestö Raklin mukaan asuntojen hintojen ja vuokrien toipuminen on hidasta.

16.12

Vierailija
4/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Agenda etenee siis.

 

Jos ihmettelette mistä tämä loputon nat- si spämmi tulee tutustukaa dark en lightenment liikkeeseen, löytyy googlella, mm peter thiel ja jd vance on osa sitä.

 

Se liike on avoimesti valjastanut euroopan ääri-oikeiston tuhotakseen euroopan yhtenäisyyden jotta he voisit hallita sitä, tämä ei ole salaliittoteoria vaan avointa tietoa!

 

Osa tätä agendaa on toimivien sosiaalipalveluiden tuhoaminen hädän maksimoimiseksi taloudet tuhoamalla.

 

Toinen osa maaha nmuuttajien hamstraaminen ja siitä meuhkaaminen.

 

Kolmantena ääri- oikeistolle rahan kylväminen

 

Neljäntenä miesten ja naisten erottaminen toisistaan.

 

Muitakin on mutta nuo on pääasialliset mekanismit.

Vierailija
5/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vuoden 2023 asuntomarkkinakatsaus: haastava vuosi asuntokaupalle loppuvuodesta käänne parempaan

Kiinteistönvälitysalan Keskusliitto 25.1.2024, 08:25

Vierailija
6/6 |
21.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin kun julkaistaan asunnoista mitään positiivista, todellisuus on aina menossa toiseen suuntaan. Yritetään vaikuttaa ihmisiin että kun muutkin ostavat, voit sinäkin ostaa. Asuntokauppa johtuu asunnoistas, rakennustavasta, pohjaratkaisuista yms. Ei hinnasta. Nykyasunnot ei kelpaa kenellekään ja hometaloja ei nykyään osta kukaan. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kahdeksan