Mistä löytää unelmien nainen?
Ikää on jo 34v ja naista ei ole löytynyt. Tinder on pelattu läpi ja monesta yrityksestä huolimatta sain huikeat 5 matchia, joista yksi lähti treffeille ja toisia treffejä ei tullut. Koskaan en ole seurustellut, muutaman kerran olen käynyt ekoilla treffeillä. Ns. ykköspesällekään en ole vielä päässyt ja suoraan sanottuna turhauttaa. Olen ujo, mutta ihan hyvässä työssä ja urheilenkin. En vaan uskalla lähestyä naisia, koska pelkään torjutuksi tulemista. Ulkonäkö on ihan tavallinen, mutta ei herätä naisten kiinnostusta deittisovelluksista. Muutaman työpaikan naisen kanssa tulen hyvin juttuun, mutta heitäkään en uskalla treffeille pyytää. Harrastuksissakaan en naisia tapaa, kun lähinnä käyn muutaman kaverin kanssa pelaamassa tennistä ja padelia. Eräs kaveri suositteli hankkimaan koiran, oli itse tavannut naisystävänsä koirapuistossa. En kuitenkaan haluaisi sen takia koiraa alkaa hankkimaan.
Kommentit (14)
Suosittelen kokeilemaan postimyyntiä.
Kyllä aikaa on vielä. Ulkonäkörealismi voi auttaa. Eli ei rimaa liian ylös.
Ota tavoitteeksi saada 100 kertaa pakit lähestymällä naisia esim. kauppakeskuksessa, kaupassa, kirjastossa, bussipysäkillä.
Laitan hienot vaatteet päälle, pleiseri ja kauluspaita ja mene baareihin. Itse pitää uskaltaa tehdä aloite naiselle tai muuten et naista saa. Naiset ei tee alotteita joten miehen pitää tehdä vaikka et uskalla. yökerhossa helpointa on hakea naista tanssimaan ja sitten siitä etenee pikkuhiljaa
Lähde lavatanssikursseille. Toki jos löydät tansseista naisen niin todennäköisesti haluaa jatkossakin käydä kanssasi tanssimassa.
Laita ilmoitus että otat koiria hoitoon. Tutustut uusiin ihmisiin jotka tuovat koiran hoitoon ja sitä taluttaessa on helppo jutella muiden kanssa koirista.
Lähde löytöeläintoimintaan vapaaehtoiseksi niin siellä on mahdollisuus tutustua naisiin samalla kun hoidatte eläimiä. Yhteinen kiinnostuksen kohde antaa helppoja puheenaiheita.
SPR ystävätoiminta, paikalliset luontoretket jne eli lähde erilaisiin ihmisporukoihin mukaan
- ujous vähenee ja on entistä helpompi puhua ihmisten kanssa yleensä niin se helpottaa naisten lähestymistä (ihan ihmisiä ne ikäisesi naisetkin ovat ei niitä tarvi pelätä)
- mitä enemmän on ihmisten kanssa tekemisissä niin sen todennäköisempää että törmäät naiseen jonka kanssa kemiat kohtaavat
Uusi vuosi on hyvä aika aloittaa uusi harrastus, jossa käy myös naisia. Jos urheilu kiinnostaa, kokeile vaikka ratsastusta tai joogaa.
Vierailija kirjoitti:
SPR ystävätoiminta, paikalliset luontoretket jne eli lähde erilaisiin ihmisporukoihin mukaan
- ujous vähenee ja on entistä helpompi puhua ihmisten kanssa yleensä niin se helpottaa naisten lähestymistä (ihan ihmisiä ne ikäisesi naisetkin ovat ei niitä tarvi pelätä)
- mitä enemmän on ihmisten kanssa tekemisissä niin sen todennäköisempää että törmäät naiseen jonka kanssa kemiat kohtaavat
Mutta ap ei ole valmis mihinkään näin työlääseen tai pitkäjänteiseen. Eikä hän hae naista, jonka kanssa kemiat kohtaisivat, koska hänellä ei ole mitään kemiaa, joka voisi kenekään kanssa kohdata, eikä hän haluavsellaista kehityääkään. Hänhän ei edes puhu mistään oikeista ominaisuuksistaan tai kiinnostuksen kohteistaan. Hän haluaa nopean ja helpon välineellisen ratkaisun yhtä välineellisen reiän löytämiseksi.
Facebookin sinkkuryhmät: Yksinäiset sinkut, Rennot sinkut, Hidasta sinkkuelämää... Niissä käydään keskusteluja ja kommentoidaan toisten ilmoituksia.
Turn off että käytät sanaa "ykköspesä" 🤮
n33
Lainaa vaikka jotain kaverin koiraa ja lenkkeile sen kanssa.
Lavatanssikurssit ja lavatanssit. Lattarit näyttäisi tulevan muotiin, joten Helsingissä Baila baila yms.
Vierailija kirjoitti:
Turn off että käytät sanaa "ykköspesä" 🤮
n33
Pipulisanastoa.
Jos et uskalla lähestyä, niin ei sitä löydykään. Sama se unelmoida päästä lentokoneeseen,jos sinne lentokoneeseen ei uskalla mennä.