Luin täältä, että tosi moni ei peseydy päivittäin.
Minäkin aion nyt ruveta peseytymään vain joka toinen päivä, ehkä harvemminkin ja liityn haisulien joukkoon. Ihana vapauden tunne, niin paljon enemmän vapaa-aikaa nyt, kun poistui tuollainen ikävä velvoite.
Kommentit (6)
Vierailija kirjoitti:
Tutkimusten mukaan, miehet kiinnostuvat hedelmällisten naisten hien hajusta. Tämä on saanut beta-naiset käyttämään hajusteita huijaukseksi🤢
Yrittävät vieläpä peittää samassa tilassa olevien hedelmällisten naisten hien hajun, jotta miehet eivät erottaisi sitä.
kerran viikossa näin pakkas-aikaan. Toki jos salilla tai lumitöissä tulee hikoiltua, pitää käydä suihkussa. Mutta pakkas-aikaan haluan ihon säilyttävän luonnollisen rasvakerroksensa ja kerta viikkoon riittää.
Ke ja la on pesu eli sauna päivät. M40
Mä käyn joka 2. päivä suihkussa. En hikoile, enkä ole työelämässä mukana. En muutenkaan pahemmin liiku. Enkä myöskään haise.
Järellä kun miettii niin suotta sitä vettä tuhlaa jokapäiväiseen suihkussa käyntiin.
Harva meistä hikoilee niin paljon ja nykyisin dödötkin pitää useita vrk raikkaana.
Tutkimusten mukaan, miehet kiinnostuvat hedelmällisten naisten hien hajusta. Tämä on saanut beta-naiset käyttämään hajusteita huijaukseksi🤢