Harmittaa,kun Teboil asemat loppuu
En tankkaa TB:llä,mutta vieressä on ST asema (jossa käyn);ku sillä pari senttiä alempi hinta.Nyt kai hinta siellä nousee,ku kilpailua ei ole.
Kommentit (14)
Onneksi vihdoin ja viimein loppuu. Kävin tebarilla viimeksi noin 20 vuotta sitten, kun silloinen eukko halusi vessaan.
Harmittaa niiden yrittäjien puolesta, tekivät työtä tosissaan ja uskoivat että on tulevaisuutta alalla
Tankkaan ainoastaan kotimaassa jalostettua, työllistävää polttoainetta, josta ei mene latiakaan rysylään. Eli NESTE. Pakon edessä ST1.
Meillä olisi edelleen Teboilit mikäli Venäjä ei olisi hyökännyt Ukrainaan.
Vierailija kirjoitti:
Harmittaa niiden yrittäjien puolesta, tekivät työtä tosissaan ja uskoivat että on tulevaisuutta alalla
Eivät olleet kovin taitavia bisnesihmisiä, kun roikkuivat siinä junassa. Onneksi merkittävä osa saattaa jatkaa toisen brändin alla.
Kävin viimeks TB:llä kahvit juomassa n,5vuotta sitten ku yrittäjänä vanha koulukaveri. En tankannut silloinkaan,tänä päivänä kylmäasema. AP
Ihmetyttää että homma kaatui lopullisesti Trumpin pakotteisiin.
Onko sillä jonkinlainen määräysvalta täälläkin.
Vierailija kirjoitti:
Harmittaa niiden yrittäjien puolesta, tekivät työtä tosissaan ja uskoivat että on tulevaisuutta alalla
Eiköhän Teboilin kohtalo ole ollut näkyvissä vuosia, viimeistään sodan alusta on ollut selvää, että loppu tulee. Todennäköisesti sopimuksista on vaan ollut lähes mahdotonta irtautua.
Teretulmest veijo ESSOn kuppilaan
t. vidun valge
Maailma muuttuu eskoseni. Jotain uutta ja parempaa tulee varmasti ajan myötä tilalle.
Moni yrittäjä jatkaa silti mutta ilman bensaa. Osa sulkenut huoltamon. Riippuu paljon yrittäjän tilanteesta. Itse lukenut kaikki uutiset. Yrittäjillä omat firmat vaikka ovat Teboilin nimellä edustaneet.
Muakin harmitti, tummiksi pimenneet hintakyltit kun ohi ajoin. Sieltä halvalla tankkasin. Rip
No, ei harmita, Joutaa loppuakkin.