Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko elämänhallintaa perustella

Vierailija
03.11.2025 |

Yli 20 vuotta sitten takaisilla tapahtumilla? Tai mukamas mt-ssioita, joita ei edes koskaan ole diagnosoitu? 

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

No tottakai voi jos se on totta.

Vierailija
2/2 |
03.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä tarkoitetaan elämänhallinnalla? Sitäkö että hoidat asias, maksat laskut, hoidat huushollis, pidät asiat järjestyksessä?

Mitä? Vai tarkoitetaanko elämänhallinnalla sitä, että kestät kaiken sen paskan mitä ulkopuoliset sua kohtaan syytää: Niin kuin nyt vaikka työpaikalla joku on koko ajan sitä mieltä, että sinä viet häneltä jotain, "tulee tänne ja vie määräyskirjat", tai joku idiootti soittaa poskeaan asioista, joista ei ole mitään posken soittamisen aihetta... Mut kun sen soittajan pitää saada sulta kaikki, niin sitte se olet sinä jolla ei ole elämänhallinta kasassa vai... Ennemmin pitäs mennä sen soittajan luo ja sanoo, no, mitäs apuu kaipaat kun niin paska haisee! Tarviitko lastenhoitoapua, kodinhoitoapua, stressilomaa!

 

Juu, toi on yks muotisana toi elämänhallinta!

 

Mitä tarkoitetaan elämänhallinnalla! Tollaset suunsoittajat, niillä vissiin ei ole elämänhallinta kondiksessa. Turhakkeita!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän kaksi