Ancient Aliens ja 100-200tonnin kivilohkareet.
Kommentit (9)
Miks vttts suomi-jussi kykeni siirtämään pelloiltaan pois moisia lohkareita? Paripollea ja jäädytetään hankija kas lohkare lähtiliikeelle
Vierailija kirjoitti:
Mitä sillä tiedolla teet?
Kyllä se vaan kiinnostaa. Eihän sillä tiedolla mitään varsinaisesti tee.
Laittaa? Mitä vikaa panemisessa on?
Kaikista ufo-jutuista pidän juuri näitä ancient aliens-teorioita vakuuttavimpana ja todennäköisimpinä. Maailmanlaajuiset jumaltarustot taivaalta saapuvista jumalista, monumentit jne. Onhan Raamattuunkin kirjattu ainakin yksi ufohavainto ja vieläpä kolmannen asteen yhteydellä.
Miksipä ei olisi joku voinut täällä käydä?
Minua hämmentää että 2000-5000 vuotta sitten ovat osanneet tämmöistä tehdä. Ei nykyajan välineilläkään mikään helppo homma, jos edes onnistuu.
Vierailija kirjoitti:
Minua hämmentää että 2000-5000 vuotta sitten ovat osanneet tämmöistä tehdä. Ei nykyajan välineilläkään mikään helppo homma, jos edes onnistuu.
Vanhoina aikoina oltiin yllättävän taitavia. Ei voi olla ihailematta kun katselee vanhoja katedraaleja, linnoja, siltoja, colosseumeita jne. ja ajattelee, millä työkaluilla ne on rakennettu. Joku 1700 luvun suuri purjelaivakin on suoranainen teknologinen ihme kun sitä oikein alkaa ajatella. Siitä vaan rakentamaan ilman moderneja kotkotuksia, jos tuntuu että helppoa on :o
Tarttis ottaa avaruusmiesastronauttiteoreetikkoihin yhteys ja kysyä. Tuskin tekoälyiltäkään mitään tietoa saa.
Alienit huristelee tänne valovuosien päästä ja rakentavat kivikasoja. Niinpä tietysti, mitenpä muutenkaan.
Mitä sillä tiedolla teet?