Orpo esitti Vancelle kutsun tulla Suomeen katsomaan jäänmurtajia ja sitä kuinka sitä jäätä murretaan.
Mitä mieltä te olette Petteri Orpon jäänmurtajataidoista, onko miehestä seuraavaksi Suomen SM jäänmurtajaksi vai jäikö Ameriikan reissulla Orpon jäät nyt murtamatta?
Kommentit (15)
=Pesee Vancen selkää saunassa, ja "muutaman" veronmaksajan tarjooman bissen jälkeen kusee laiturilta jäiseen järveen.
Hyvin sopivat toisilleen.
Toinen janoaa valtaa ja arvostusta ja niin tekee se toinenkin.
J.D.llä on hurjasti ennakkoluuloja "huutavista eurooppalaisista".
Tulossa hieno reissu. Orpon pitää nyt jostain se jäänmurtaja ja jää saada tilaukseen. Porilaisten marssi ja ameriikan kansallislaulu jonkun heavyrokkarin esittämänä.
Vaimonsa ja lukuisat lapsensa hiihtoreissulle Joulupukin maahan. Halapaa.
Oishan siistii.
Vierailija kirjoitti:
orpo otti Joukon kaapisti ja esitti jäänmurtamista broadwayilla tutussa
Nyt ei mennyt nappiin. Yrititkö sanoa jotain?
Kuule Igor, nyt keksit ihan omia ja satuilet koska Orpo ei koskaan sanonut mitään tuollaista.
jankuti jankk
jankuti jank
jankuti jank
Tätä mieltä, ap.
Jäänmurtajien nimet: Donald 1, Donald 2 jne, tuleekohan niihin Texas malleihin suomisaunat?
Toivottavasti tää jäänmurtaja kauppa ei ole kuin satu kissasta joka hiirelle takkia ompeli. Nimittäin ei hiiri saanut siitä takkia, ei lakkia, eikä sen enempää lompakkoa eikä rukkasiakaan.
Jäänmurtajakauppa on jenkeille mitätön pikkudiili.
Vancea ei kiinnosta pätkääkään tulla katselemaan jonkun Paatin kulkemista jäissä...
On ollut joillakin vaikea viikko, kun tätä marinaa on päivästä toiseen. Hyvä, että on saatu tehtyä kauppoja. Hyvä, jos Vance tulee Orpon vieraaksi.
Vierailija kirjoitti:
Olisi vaan jättänyt kutsumatta. Paavintappajat pääsevät täällä vain hengestään.
Vieraat ensin, vaikka heikoille jäille.
Vierailija kirjoitti:
Jäänmurtajien nimet: Donald 1, Donald 2 jne, tuleekohan niihin Texas malleihin suomisaunat?
ehkä ei samanlaisia kuin ryssssille aikaan tehtyihin. Tietenkin tehtiin samanlaiset puu lauteet sekä päällystön että miehistön saunoihin mutta kun politrukki tuli kesken kaiken vierailulle, niin tasajalkaa pomppien vaati että päällystön lauteet pitää olla paremmat ja kalliimmat kuin miehistölle ja vaati että ne pitää tehdä kuparista. Niin tehtiin ja kiilloitettiin oikein hyvin...oli varmasti makiat löylyt heti istahtamisen jälkeen ennen ensimmäistäkään kipollista kiukalle.
Vierailija kirjoitti:
On ollut joillakin vaikea viikko, kun tätä marinaa on päivästä toiseen. Hyvä, että on saatu tehtyä kauppoja. Hyvä, jos Vance tulee Orpon vieraaksi.
Samaa mieltä. Hyvää työtä on Petteri ja Alex tehneet. Kyllä igoria harmittaa!
🇺🇦🇮🇱
Petterin jäät ovat grogilasissa.