Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Paljonko maksaisit käytetystä lastensängystä?

Vierailija
26.08.2011 |

Olen miettinyt pari vuotta käytetylle, mutta tosi siistille sängylle hintaa. Lasten jatkettava sänky, jossa patja ja jatkopala, jotka eivät ole kertaakaan kastuneet eivätkä muutoinkaan likaantuneet. Sängyssä on yksi pieni kolhu, muutoin kuin uusi. Yhden lapsen käyttämä ja hinta oli uutena jotain 250e tietämillä, ostettu Maskusta, nimi taisi olla Mari. Paljonko olisi sopiva hinta pyytää myydessä esim. huutonetissä? Olisin kiitollinen, jos osaisitte arvioida, koska olen jo yrittänyt myydä, mutta en tiedä onko hinta liian korkea (100e) vai eikö vain ole ostaja kohdannut myyjää?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

noita saa ilmatteeksi tutuilta joten tuo 100 ekee on aika paljon. ja jos ostaisin käytetyn niin ostaisin uudet patjat kuitenkin eli maksaisin max 50 ja ostaisin 30eurolla patjan itse.

Vierailija
2/3 |
26.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos vastauksista. Pidin hintaa perusteltuna sen takia, että sänky on kuin uusi ja monista muistakin asioista pyydetään puolta hintaa uuteen verrattuna, esim. kaukalot ja vaunut yms. On toki hienoa, jos on tuttuja, jotka lahjoittavat tavaroita ilmaiseksi, silloin ei luonnollisesti tarvitse maksaa mitään ja voi olla tyytyväinen. Samaa mieltä olen myös siitä, että jos ostaisin sängyn ventovieraalta, johon kuuluu patja, katsoisin sen patjan tarkkaan ja jos vähänkin epäilyttäisi, ostaisin tilalle uuden patjan. Täytyy miettiä vielä tuota hinta-asiaa, jos jollakin on kokemuksia vastaavanlaisista toteutuneista kaupoista, niin kokemuksia kuulisin mielelläni. Siis millä hinnalla kaupat toteutuneet.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.08.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hinnaksi joku 50-60e.