Miksi joka kerta kun olen kännissä niin se on aina vaan vähemmän ja vähemmän hauskaa?
Eilenkin ryyppäsin kunnolla, ei ollut yhtään hauskaa, ei tuntunut oikeestaan millekkään, tuli vaan huono olo ja sammuin sohvalle. Ennen oli paljon kivempaa.
Kommentit (9)
Joo en itsekään tykkää juoda yhtään kun tuntuu että sitä vaan heti alkaa rääkymään eikä ole yhtään hauskaa. Jossain vaiheessa se kääntyi niin että hauskasta meni sinne masentelun puolelle aina humalassa.
Aivot kun alkaa mennä mössöksi niin käy noin. Minullekin on käynyt niin. Ei huvita enää juopotella. Eli olet liian vanha. M40
Ikä se on. Krapulassa ahdistaa enemmän, eikä kännissäkään enää ole erityisen kivaa.
Vierailija kirjoitti:
Aivot kun alkaa mennä mössöksi niin käy noin. Minullekin on käynyt niin. Ei huvita enää juopotella. Eli olet liian vanha. M40
Oon vaan 19v, enkä oo juonu silleen kovin usein, ehkä kerran kuussa.
Ei se sama vuoristoratakaan ole enää hauska ja jännittävä kun siihen menee tuhannennen kerran.
Tuon takia seuraava askel monella on hyymeet. Älä lähde siihen ralliin.
Siunausta!
Toleranssi kasvaa ja kivuus vähenee. Luonnonlaki.
Ei samalle vitsillekään jaksa loputtomasti nauraa. Itse koen liki kuusikymppisenä, että kännäämisen kaikki puolet on nähty. Olen juonut iloon ja suruun, yksin ja seurassa, tuttujen ja tuntemattomien kanssa, kotona ja kuppilassa. Mikään ei enää tuo sitä WAU -fiilistä.
Ikä.
Jossakin vaiheessa ymmärrät että juhliminen selvin päin on itse asiassa mukavampaa kuin humalassa.
M60