Joisitko pillimehun, jonka parasta ennen oli kesäkuussa 2024?
Se on ollut pimeässä kaapissa koko ajan tasaisessa huoneenlämmössä.
Kommentit (18)
En edes maistaisi, jääkaapissa ollutta maistaisin ja jos ei huomaa mitään outoa niin joisin.
Joisin, jos ylipäätään joisin pillimehuja. Tuoremehussa eri juttu.
En joisi. Vuosi on niin pitkä aika elintarvikkeelle että en tohtisi.
Vierailija kirjoitti:
En edes maistaisi, jääkaapissa ollutta maistaisin ja jos ei huomaa mitään outoa niin joisin.
Pillimehuja ei säilytetä edes kaupassa kylmässä. Se välillä tökkii, kun kaljapuolta löytyy kylmäkaapista jos vaikka kuinka, muttei yhtään pillimehua.
Onpa nyt tärkeätä voiko jonkun desilitran mehun litkua juoda vai pitääkö heittää pois, Kyllä hanasta saa parempaa juotavaa.
Saituus huipussaan.
Ollaan taas salavakoojia ja stalkkaajia . Jääkaappi kylmä pillimehu käy HYVIN KETOASIDOOSISSA VEREN SOKERI PYSYY TASAISENA . NIMITTÄIN VANHUKSET KÄYTTÄÄ NIITÄ DIAPETES JUOMINA .
Myös sairaaloissa jaetaan minikippo tuoremehua ja mehua. Kuin kellon mukaan jaetaan verensokerin tasapainoksi. Lapsille energian ja vitamiinin takia . Hienoa että teidän päivä menee taas netissä ja kirjastossa. Mitä päiväyksiin tulee , tuote pitää itse tutkia onko se itselle kelpaavaa ja muille ei huonoa voi antaa. Itselleen voi. Vanhusten turvaksi siinä kuin lasten ja sairaiden käy monikin hyvin pieni tuote. Pullovesissä taas ei ole niin paljon kalkkia ja klooria kuin kraanavesissä. Siksi monet ostaa pullovettä.
Tiesittekö että tekin olette vielä 70 vuotiaana samoja ihmisiä kuin 20 vuotiaina vaikka vartalo muuttuu ja iho kuin näkökyky. Tulee sairauksia ja muisti pätkii kuin vartalossa on monia hormonipuutoksia kuin vitamiinin. Silti tekohampaat suussa kun olette se sama ihminen kuin 20 vuotiaana. Mutta 50 vuotiaasta eteenpäin vartalo ei vaan enää toimi kuin nuorena. Ja kun täytätte nuoret 60, itkette kipuja , muistatte kun nuoriso teitä kiusaa että itsekin kiusasitte toisia ennen. Karman laki.
Joisin. ei se mehu osaa kalenteria katsoa ja noissa ei muuta olekaan kuin lisäaineita.
Ainiin myös vanhukset tarvii sen päivän C - vitamiini annoksen mehusta kun ei ole hampaita millä syödä hedelmiä. Kiitos kun ymmärsitte että tekin tulette vanhoiksi.
Sama kai se on mitä paskaa juo jos kuitenkin nielee toisen spermat !
Vierailija kirjoitti:
Ainiin myös vanhukset tarvii sen päivän C - vitamiini annoksen mehusta kun ei ole hampaita millä syödä hedelmiä. Kiitos kun ymmärsitte että tekin tulette vanhoiksi.
Eikö vanhuksilla ole varaa ostaa ihan uusi pillimehu ja miksi ihmeessä vanhus ei olisi juonut mehua vuoden aikana? Vai mihin viittasit tällä kommentillasi.
Söin voileipäkeksejä muutama viikko sitten joiden päivöys oli 03/2024. Vielä olen hengissä.
En