Tinder ja treffailu
Te ketkä ootte tinderissä, kertokaa ihan rehellisesti , kuinka usein pääsette treffeille matchin kanssa?
Mulle tulee keskimäärin 1-2 matchia parissa kuukaudessa. Yksikään nainen ei ole viestittelyn jälkeen halunnut lähteä treffeille, vaikka ihan asiallisesti on kirjoiteltu niitä näitä.
Olen ollut Tinderissä noin viisi vuotta
M47
Kommentit (5)
Miksi nykyään sovellus pilalla? Mikä muuttui?
Vierailija kirjoitti:
Miksi nykyään sovellus pilalla? Mikä muuttui?
Käyttäjäkunta ja algoritmit.
Tosi jännä juttu, että jos Tinderissä miehiä 80 % ja naisia sen 20 % ja niistäkin heittämällä puolet ammattilaisia asiakkaiden perssä, niin ei oikein treffeille tahdo päästä. Joku fiksumpi etsisi naista elämäänsä jostain sellaisesta paikasta missä niitä oikeasti on.
Minä (n50) pääsin onneksi tänä keväänä pois Tinderistä, kun löysin sieltä miehen.
Käytin Tinderiä 3 vuotta tosi laiskasti. Kävin koko Tinder-uran aikana treffeillä neljän miehen kanssa ja neljäs oli se jonka kanssa nyt seurustelen.
Minä olin aina se joka pyysi ekoille treffeille. Olen yleensäkin toiminnan nainen. Yleensä miehet vaan halusi kirjoitella enkä näe mitään järkeä kirjoitella pitkään tuntemattomien kanssa. Nykyisen kanssa kirjoittelin viikon verran ja kun vaikutti sen perusteella normaalilta niin pyysin treffeille. Mies suostui ja hän sanoi, että hän halusi ehdottomasti toisille treffeille, mutta ei oikein tiennyt miten sen tekisi. No kyllähän se pyysi toisille treffeille ja sillä tiellä ollaan.
Mies on myös 50v. Hänen kaverinsa olivat sanoneet, että ei Tinderissä ole potentiaalisia naisia vaan kyllä sieltä voi löytää sopivan kumppanin kun seuloo tarkkaan.
Mulla on kaksi lasta tinderin johdosta eri naisten kanssa. 10 vuotta enemmän tai vähemmän siellä grindasin ja satoja naisia olen tavannut. Nyt se tuntuu olevan aivan pilalla koko sovellus.