Kun rahaa vähän ja haluu mökkeilyä
Voiko toimia, että varaa koodilukollisen halvan mökin (Bookingin /Airbnb)
Ja sit kun on lähdössä pois, niin kuvaa likaa, törkyä yms.. vaikka sohvaa tai lauteiden alta. Sieltä aina löytyy (jos ei niin kuljettaa ulkoa)
Sitten kuvat, valitukset ym vaikka Bookingille ja vaatimuksia tiskiin.
Mulla monta kaveria, jota aina tekevät näin. (rahat pois rikkailta tyypeiltä, joilla mökkejä..) sanovat että aina onnistuu? Entä korvaukset ajasta ja mielipahasta?
Onko kokemuksia?
Kommentit (12)
Tuohan on vähän kuin ravintolassa valittaisi annoksen maistuneen pahalta vasta kun on tyhjentänyt lautasen hyvällä halulla. Ei siitä enää mitään korvata.
Sinun pitää ottaa kuvat ennen ja jälkeen. Eli heti kun tulet mökille ja päivämäärät kuviin ja sitten kun olet siivonnut ne sotkut ja päivämäärät kuviin.
Minulla on vähän rahaa ja aika menee mukavasti mökillä. Sen verran matkaa kauppaankin, ettei tee mieli usein käydä.
Eiköhän se omistaja ole ottanut kuvat ennen kun mökin käyttöösi antoi.
Sitä vain persumaisesti lokkeilemaan...eikä maksa mitään !
Huoh. Voisitteko te vähävaraisetkin omistaa edes käytöstavat vaikka ette muuta omistaisikaan.
Ostakaa vaan omat mökkinne, minä ainakin lopetan vuokraamisen jos näin toimittaisiin.
Vierailija kirjoitti:
Ostakaa vaan omat mökkinne, minä ainakin lopetan vuokraamisen jos näin toimittaisiin.
Ja onneksi suurin osa vuokralaisista on ihan fiksuja kuitenkin.
Tämän takia vuokramökissäni on kameroita. Sitä voi luulla olevansa ovela kunnes poliisille on videot sotkemisesta.
Jos rahaa on vähän niin menee telttailemaan nätille paikalle ihan ilmaiseksi ja leikkii että on mökillä. Ettei tarvitse näytellä typerää.
Jos kuvaat poislähtiessä, niin syynä voidaan pitää sinua eli ei toimi.