Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

"Tärkeintä on ettei Ruotsi voita". Onko joku oikeasti tätä mieltä?

Vierailija
06.07.2025 |

Jos ei ole, niin miksi sitä sitten kuulee usein ihan normaalin oloisiltakin ihmisiltä.  Sanotaanko näin koska koetaan että niin pitäisi sanoa ja haetaan muilta sen vuoksi hyväksyntää, vai mikä tässä on takana?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on huumoria ja itseironiaa, ei sitä kannata vakavasti ottaa. Onhan se yleisesti tunnettua, että suomalaisia kismittää jos Ruotsi pärjää paremmin. Sama se on monilla muillakin naapurivaltioilla, joten ei mikään suomalainen ilmiö.

Vierailija
2/4 |
06.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mitä huumoria tai itseironiaa tuossa on?   Toivotaan että toisella menisi huonosti. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Härregud! Melkein tukehduin jokirapuun kun olette niin hostiileja. Suomalaiset ovat kaikki pelottavia barbaareja. -AP

Vierailija
4/4 |
06.07.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tärkeintä on, että Leijonat voittaa. Jos Leijonat ei voita, tärkeintä on, että Tre kronor häviää. Tämä siis vain miesten lätkässä, muuten ruotsalaiset on vaan naapureita. Osa on ihan mukaviakin, mutta kovia ne on työhommissa valehtelemaan, melkein yhtä kovia kuin venäläiset.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän kaksi