Sinä joka olet tai olet menossa prismaan, viitsitkö katsoa minkä hintaisia eri WOKKIVIHANNEKSIA on tarjolla, Aasian maut kiinnostavat!
Laittaisitko ketjuun vähän vertailua ja lisäksi arvion ja esimerkin mitä samat vihannekset heviosastolta kerättyä maksaisivat yhden naishenkilö ateriaan.
Itse ehdin vasta niin myöhään tänään prismaan että ei ole sitten aikaa enää vertailla eikä jaksamista, parempi olisi ketjun perusteella tehdä valintoja😊🤗
Kommentit (7)
Otat vain mitä käteen tulee, saat bonusta.
Heviosasto: banaani 1,89 kilo, peruna 0,89, tomaattikilo 5,49 ja mitä vokkiin vielä tulee? Appelsiini 1,54.
Vierailija kirjoitti:
Heviosasto: banaani 1,89 kilo, peruna 0,89, tomaattikilo 5,49 ja mitä vokkiin vielä tulee? Appelsiini 1,54.
Meillä wokki tehdään ihan normaalilla pannulla joko perunanpaloista itse leikatuista tai lohko-/ ranskanperunoita.Joskus laitetaan sipulia ja vaikkapa kananmuna ja juustoa jos tehdään esimerkiksi aasialaistyyppinen makkaraa ja perunaa sisältävä wokki
Peruna kuitenkin se kaikkein terveellisiin kasvis ja tuotantomääriensä takia myös edullisinpia
Tarkennusta vielä että noin 1- kaksi euroa saisi maksaa ainekset wokkiin!
T ap
Wokkivihannes sulla on P E R S E E S S Ä S I.
:0