Mä olen laihtunut 6kg toukokuussa kävelemällä, haluatko kysyä jotain?
Siis todentotta, olen kävellyt päivittäin 8-10km ja olen kiinteytynyt huomattavasti ja laihtunut 6kg, aika hienoa ja ihmeellistä <3
Kommentit (28)
Kaikki kävelyllä olo on poissa herkkukaapeilta rapistelemasta. Onko siis kävely vai se ruokakupeilta kaukana oleminen laihduttanut? Kas siinäpä kysymys. Mutta hyvin olet saanut painoasi pois! Samaa suunnittelen.
Mä yritän samaa, mut repsahdan syömäänkin välillä kun liikkuu paljon.
Kävelen päivittäin tuon verran koiran kanssa, mutta ei vaikuta painoon mitenkään. Mulla painoon vaikuttaa ruokavalio.
Mun pitäis päästä samaan. Jaksaminen vaan loppuu ja tulee isompi nälkä.
Talvipaino on yleensä vähän enemmän, evoluutio selittää että kestää kylmyyttä. Kriittinen piste onkin syksyllä jos alat taas mässyttää.
No vastaa nyt niihin kysymyksiin :D
Joka ikinen päiväkö? Etkö pidä välipäiviä? Kuinka kauan sulla menee noihin lenkkeihin? Miten ehdit tehdä mitään muuta?
Kyllä mulla ainakin kävely on tukenut laihtumista, mut pitää kävellä joka päivä yli 6km ainakin. Mutta ei saa syödä hirveesti myöskään.
Lucky you.
Olen toukokuussa laihtunut hikisesti 3kg
Syönyt n 1000kcal/pvä, tekemällä useita tunteja ruumiillista työtä/pvä, kävelemällä 6000-16500 askelta /pvä.
No joo, lihasmassa on lisääntynyt hieman mutta tiukassa on
Vierailija kirjoitti:
Kaikki kävelyllä olo on poissa herkkukaapeilta rapistelemasta. Onko siis kävely vai se ruokakupeilta kaukana oleminen laihduttanut? Kas siinäpä kysymys. Mutta hyvin olet saanut painoasi pois! Samaa suunnittelen.
No ei mulla ole mitään "herkkukaappeja", eikä muutakaan lisäainehömppää.
Olen syönyt esim kaksi voileipää liikaa per päivä per tarvittava kulutus ja ne muuttuu rasvaksi.
"Jos syöt liikaa hiilihydraatteja, elimistö varastoittaa ylimääräisen energian rasvaksi."
Onko jalat olleet kipeinä?