Lähtisitkö mökille?
10 päivän lääkekuuri keuhkokuumeeseen kesken.
Mökille on monen sadan kilometrin automatka ja siellä joutuu mm. vedet kantamaan eli on alkeellinen mökki. Ulkohuussi.
Kyseessä ns. kävelevä keuhkokuume eli olo suht normaali, eli ei tunne olevansa niin sairas mitä on. Tästä syystä ehkä petollinen??
Kommentit (7)
"Minä en menisi tuollaiselle mökille terveenäkään.
Vierailija - 25.06.11 12:18
Jos mukavuudet puuttuu. Joten siinä vastaus."
Kaikki eivät ole tuollaisia hienoperseitä.
Mutta voithan soittaa päivystykseen ja kysyä mikä heidän kantansa on, jos haluaisit itse mennä.
Mutta voithan soittaa päivystykseen ja kysyä mikä heidän kantansa on, jos haluaisit itse mennä.
40 kilometrin päässä mökistä on parempi sairaalakin mitä täällä meillä, eli jos tosi hätä tulee, niin hoitoa varmasti saan. On tämä paska aika sairastaa.
Ole vain kiltisti kotona ja mene sitten mökille kun olet kokonaan tervehtynyt :) Muuten voi sairaus vaan pahentua, ja sitten ärsyttää, vaikka tykkäisikin olla mökillä. Vähäoireiset kuumetaudit ja flunssat on tosiaan petollisia :S
Kunto voi äkkiä huonontua, eikä tuossakaan tilanteessa saa ruveta vesiä kantamaan ym. Mökillä ei oikein muutenkaan osaa vain olla, tulee liikuttua huomaamattakin. Taudin paheneminen tai vakavammat lisätaudit ovat ihan todellinen riski!
joku muu (mies ja lapset) hoitaisivat kaikki hommat ja itse voisin keskittyä lepäämiseen.
Jos mukavuudet puuttuu. Joten siinä vastaus.