Meneekö teillä fiilis jos deittisovelluksissa mies ei kysy kysymyksiä?
Vastailee ihan kivasti minun esittämiin kysymyksiin muttei itse kysy? Mulla menee kiinnostus nopeasti. Näissäkin tilanteissa mies on itse aloittanut keskustelun! Mutta sitten ei kuitenkaan vie keskustelua eteenpäin. Vai voiko olla että luulee todella että on ok vaan vastailla kysymyksiin esittämättä itse mitään kysymyksiä? Eikö ihmiset osaa keskustella! Jos tarkoitus on tutustua niin eikö loogisinta olisi esittää kysymyksiä. Mikä järki?
Kommentit (6)
Näitä on nykyään paljon. Olen alkanut odottaa että mies sanoo jotain moin ja mun moin jälkeen mutta yleensä se poistaa mätsin eikä sano muuta
Sivistymättömät av-mammat eivät osaa keskustella muuten kuin kysymys-vastaus-toistolla. Normaalien ihmisten normaalit keskustelut ovat paljon monipuolisempia.
Vierailija kirjoitti:
Who cares? 🥱
Minä välitän. Miehet, jotka tekevät kuvailemallani tapaa, ovat persaukisia moukkia!
Ap
Ehkä se kiinnostus menee vielä nopeammin jos mies kysyy jotain, vaikkapa annatko ensi treffeillä?
Mulla menee kiinnostus jo yhden viestin jälkeen jos ei tule kysymystä.