Minkäslaisia on nämä pyöräturvaistuimet?
Vai miksikä niitä nimitetään... Onko siinä myös joku sudenkuoppa, johon tietämätön saattaa langeta (vrt. kasvot menosuuntaan -istuin)? Mikä olisi hyvä? Paljonko ne maksavat?
Kommentit (2)
selkänojaa saa kallistettua, mutta käytännössä ei sillä ole käyttöä. Ainoa, että saa vähän tilaa oman selän ja lapsen kasvojen väliin, jos itsellä vaikka reppu selässä. Meillä "jo" 2-vuotias, joka ei nukahda tuonne istuimeen edes. Tärkeintä on noudattaa kiinnitysohjeita, jotka mukana tulee, eipä siinä muita sudenkuoppia ole....Ja meillä Hamax kestänyt säät ja sateet, kolmella ollut käytössä.Esim sittareissa on välillä tarjouksella muistaakseni Kiss-merkkinen istuin plus kypärä, joku könttäsumma, en muista hintaa, mutta aika edukas.
Hamax merkki on hyvä ja suosittu. Hinta riippuu millä ominaisuuksilla istuimen haluat esim. haluatko että selkänojaa saa kallistettua.. Perus Hamaxin saa varmaan 50-60 eurolla.