Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tiesitkö, että vasemmistolaisuus on vain tapa yrittää päästä valtaan? Sen näkee siinä miten niiden arvot muuttuu tilanteen mukaan

Vierailija
19.04.2025 |

Varsinkin nykyisin kun ne ei aja duunarien asiaa. Siellä juuri on ne itsekkäät ihmiset, kuten Jonathan Haidt on todennut. Ne vaan projisoi kaikki omat vikansa ja syyttää niistä kaikkia muita. Siksi ne tulee alunperinkin mieleen koska ne viat on niillä itsellä.

Juuri siellä on ne suvaitsemattomat vihaiset rasistit jotka vihaa valkoista heteromiestä ja syyttää sitten mies vihastaan miehiä. Kertoo, että ne vihaakin naisia. Juuri siellä on ne mt-ongelmaiset persoonallisuushäiriöiset. Aiheuttaa propagandallaan dysforiaa ja ilmastowoketuksella ahdistusta ja sitten ne empaattisesti vaatii resursseja mielenterveystyöhön, koska ne on niin hyviä ihmisiä. Huoletta tukee ter roristeja. Ne kohkaa "äärioikeistosta" sekä kaksoisviestinnästä ja itse on täysin kykenemättömiä erottamaan itsensä ääriliikkeistä. Äärioikeisto on kaikki joiden mielestä sukupuolia on 2.

https://x.com/CitizenFreePres/status/1726376635740373167

https://x.com/TurunenJukka/status/1866947594238435538

Näkee miten niiden arvot muuttuu lennossa. Its an addiction to power.

https://x.com/curtis_yarvin/status/1913266633776443415

https://x.com/ImMeme0/status/1790395944086753712

Ja siinä miten woketus on osunut tuulettimeen. Se oli muotia tuossa hetki sitten. I guess some people didnt get the memo.

https://x.com/ScottJenningsKY/status/1912618928477729047

Miten nyt ollaankin Kiinan puolella, vaikka ihan äsken kaikki oli vastaan.

https://www.europarl.europa.eu/news/fi/press-room/20231208IPR15781/eu-n…

Sannakin varoitti. Sillä tosin ei ole yhtään omaa ajatusta. 

Sanna Marin haluaa Kiinan kuriin mutta Xi pilkkoo EU:ta

Meneillään on geopoliittinen kilpailu Kiinan ja demokratioiden välillä, meidän on varmistettava voittomme.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009211101.html

Vaikka Kiina ja muu maailma on olleet kauppasodassa jo pitkään.

2011. Chuck Schumer: We are in a trade war with China and for the sake of our children, we must fight back!

https://x.com/mazemoore/status/1909696232710455619

Zelenskyi: Kiina toimittaa Venäjälle aseita.

https://yle.fi/a/74-20156928

Nyt niihin on iskenyt TDS. Nyt A-studiossa dissataan Trumpia, vaikka nyt sitten Trump tekee Kiinallekin jotain. Nyt ne kehuu juuri Kiinaa A-studiossa.

Hautalakin kehui lisää hiilivoimaa rakentavaa Kiinaa, joka Intian kanssa on syy miksi ilmastotavoitteet feilaa, samaan aikaan kun meille pitäisi pikkutytöille julistaa hätätila. Ja ne on ne hyvät tyypit nyt. Se, että ne tekee aurinkopaneeleja hiilivoimalla ja myy niitä sitten meille kuten sähköautojakin, joilla on tarkoitus valloittaa maailma, on pelkkää bisnestä. 

Eikö näillä ihmisillä ole arvoja vai mistä johtuu, että ne kehuu nyt tällaisia maita ja tekee tällaisia asioita? Onko itse asiassa patriarkaatti asioiden luontainen järjestys koska feministit on niin viiroja tuuliviirejä? Sinisilmäisiä ja helposti johdateltavia. Myös vasemmistolaisilta miehiltä puuttuu testosteronia.

Onko feminismikin pelkkä huijaus? Luuleeko ne että jos hokee naisen euroa vaan tarpeeksi kauan niin sekin muuttuu todeksi niillä jotka on tarkoituskin aivopestä. Onko tärkeintä toisto?

Onko ne pelkkiä arvottomia opportunisteja ja onko vasemmistolaisuus pelkkä addiktio valtaan? No on tietenkin. Ja moni varsinkin fiksumpi ihminen on sen jo havainnut. Muille täytyy vielä selittää. 

 

 

 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

A Syrian rap ed this mans 15 year old daughter and walked free. The father was arrested for giving a speech about it.

https://x.com/real_eire/status/1913311026361123307

Vierailija
2/4 |
19.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opettele reppana kirjoittamaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vassareiden päävihollinen Länsimaissa on valkoinen heteromies. Trumpistit ovat ymmärtäneet tämän. Ja jatkotoimenpiteisiin siellä on ryhdytty; täällä taas ollaan jäljessä asioissa niinkuin yleensä.

 

Vierailija
4/4 |
19.04.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiesitkö, että oikeistolaisuus on vain tapa yrittää pitää vallasta kiinni? Sen näkee siinä miten niiden arvot muuttuu tilanteen mukaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän viisi