Jäin miettimään tätä mekkoa, ostaisko vaiko ei...
https://www.prisma.fi/tuotteet/110969372/jdy-naisten-trendikas-kuosilli…
Kauppareissulla kävin Prisman vaatepuolelta nappaamassa sukkia niin osui silmiini ja jokin vetosi niin, että jopa kokeilin, oli tosi kiva päällä. Mutta jätin ostamatta, nyt jäi sitten kaivelemaan..
Kommentit (13)
No, jos tykkäät, niin ostat tietysti. Eipä ole hinnallakaan pilattu, joten ei love kukkaroonkaan tee.
Ihan kivan näköinen, mutta 100% polyesteri on ehdoton ei.
Jos sinulla on lähellekään yhtä hyvät sääret, kuin Prisman mallilla, osta!
M29
No jos oli hyvä ja sinulla on sille käyttöä. Minä yritän miettiä ostamisen järkevyyttä sen kautta, tuleeko käyttökerran hinnaksi alle euro. Eli jos voit kuvitella käyttäväsi tuota parin vuoden sisällä ainakin 40 kertaa, se on ok ostos. Jos kuvittelet, että käytät sitä seuraavat kymmenen vuotta, vaikka sata kertaa, se on hyvä ostos.
Kauhea kuvio, migreeniä aiheuttaa. Älä osta.
Osta jos haluat.. tää tarpeellisuus mietintö on veemäistä
Vierailija kirjoitti:
Ihan kivan näköinen, mutta 100% polyesteri on ehdoton ei.
Mekon pesulapussa luki "100% viskoosi".
Ap
Kivan näköinen minusta. Yhtenäisellä helmalla olisi kyllä paremman näköinen mielestäni. Mutta osta ihmeessä, jos sille on käyttöä.
Vierailija kirjoitti:
Jos sinulla on lähellekään yhtä hyvät sääret, kuin Prisman mallilla, osta!
M29
Saan allergiaoireita tuollaisesta "rajoittamisesta" mitä tulee ihmisten ulkonäköön. Säärissäni ei ole mitään ns "vikaa", mutta samalla tavalla mekkoja voi ja saa käyttää vaikka olisi millaiset kintut ja ne on silti ihanat, sitä ihmistä kantavat ja eteenpäin vievät jalat.
Ap
Vierailija kirjoitti:
Ihan kivan näköinen, mutta 100% polyesteri on ehdoton ei.
Täältäkin ehdoton ei polyesterille, eikä tuo mekko kyllä ole edes muutenkaan kivan näköinen.
- sivusta
Osta vaan, nätti boho-tyylinen. Kelpaisi mullekin.
Ja tuo ei siis ole mustavalkoinen vaan tuo toinen väri mustan lisäksi on sellainen vaalea mokkavaahto tmv..
Ap