Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Soinin malli Vs Kataisen malli

Vierailija
15.06.2011 |

No ei tuo nyt yksin Jyrkin malli ole, koska häntä kiristää koko vasemmistoryhmittymä.



Kumpi parempi, Soinin verotus ja rahojen jakaminen Suomeen, vanhusten hoitoon, veteraaneille ja vähäosaisille, infran rakentamiseen ja talouskasvun siivittämiseen samalla kun lainaamiselle (sekä sisään että ulos) pannaan stoppi vai Fantsu-jykän fantastinen plaani missä sekä verotetaan, lainataan rahaa sisään ja saman tien ulos etelään ja mitään ei tänne paitsi luu käteen muutaman vuoden kuluttua, kun Jykä istuu Brysselissä ilmastoidussa toimistossa ja lentelee private jetillä pitkin maailmaa?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
15.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksei me yhtä aikaa sekä paranneta kaikkia palveluja, lopeteta lainaaminen että karsita valtiontaloudesta 6 miljardia? Siis tää olis NIIN yksinkertaista mutta kun kukana ei tajuu :(. T. persu

Vierailija
2/3 |
15.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mua ärsyttää aina sen ilme "antakaas kun isi selittää"

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
15.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

raha saadaan ja sitten kun sitä on revitty jostain voidaan miettiä mihin sitä laitetaan.



Jos ensin vain jakelee niin totakai kaikki on tyytyväisiä, mutta sit tuleekin Kreikan ongelmat Suomeen, eihän se raha tyhjästä jakeluun ilmesty!



Ei sais verottaa enempää, mut pitäis antaa enemmän köyhille o.O loogista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yksi