Muita seksittömässä liitossa eläviä ja olevia?
Löytyykö vertaistukea???
Kyllä hävettää, että näin elän, mutta asun ulkomailla, enkä pääse tilanteesta pois. Mies suostuu tähän, syyn jotenkuten tiedän (osittain vanha tuttu tarina, yhteinen talo ja kulissit jne.) En asu Suomessa, se tässä myös vaikeutena.
Minulla oli rakkaussuhde puoliksi salaa aviomieheltä, mutta nyt se ihana rakkaus on loppu, koska hän pääsi eroon huonosta (oikeasti huonosta) avioliitostaan ja on aloittelemassa uutta ihmissuhdetta. Minun kanssahan hän ei olisi voinut sellaista aloittaa, koska en ole vapaa.
Seksi kiinnostaisi, mutta irtoseksiin en ala.
Kommentit (5)
Täällä yksi mies joka jaksoi pari vuotta tätä lähes seksitöntä liittoa..siis pitkä suhde mutta harvoin oli enään ja viimeisestä kohta 4kk..
en kestänyt ja ero tuli nyt ja vaikken sitä eroakaan edes minä halunnut.
Eiköhän noita kerta vuoteen seksiä saavia ole palsta pullollaan. Itse en kuulu tähän joukkoon. Taidan asua jonkin sortin nymfomaanin kanssa, kun joka ilta pitäisi naida. Eilen kieltäydyin.
M49
Meillä liitto ei ole seksitön. Mies saa seksiä, minä saan kunnian toimia munan kimpussa. Itse en saa mitään ja riippuu pitkälti omasta sietokyvystä millä fiiliksillä hoidan käsi -ja suutyöt. Paneminen on sellainen että siihen ok kertakaikkiaan välillä pakko suostua, miestä ei haittaa että vihaan tilannetta. Hän ei tule koskaan olemaan valmis tekemään mitään mistä minä pidän. Vikaa on minussakin, mies tarjoaa muuten kaiken mitä haluan. Mutta olen jotenkin sisältä kuollut kun en ikinä saa hyvää seksiä enkä hyvää keskusteluakaan. Mies kuin jokin sieluton elukka seksin kanssa.
Minulla pitkä avoliitto takana ja seksi lopahti heti kun ruvettiin puhumaan lasten tekemisestä, siis sillä tavoin että seksistä tuli vain siittämiseen keskittyvä mekaaninen suorite. Sain viestin puhelimeen, että nyt on oikea hetki tallettaa siemenet.
Muuten ei mitään läheisyyttä, ei kosketuksia, ei seksiä, ei mitään. Ensimmäinen lapsi syntyi, seksittömyys loisti poissaolollaan. Meni vuosia, sitten nainen halusi toisen lapsen. Sama kuvio, viestillä ilmoitus että nyt on oikea hetki tulla raskaaksi. Oli tosi kylmäkiskoista puuhaa, raskautumisen jälkeen taas kokonaan seis läheisyys ja tässä laskeskellessani tuosta ensimmäisestä seksittömyydestä (siementen mekaanisia tallettamisia en laske seksiksi) on nyt mennyt kohta 9v.
Eli, seksi loppunyt täysin naisen toimesta. Osoittaa kyllä läheisyyttä ja kiinnostusta lapsiin sekä kavereihin, mutta ei minkäänlaista kiinnostusta minua kohtaan. Olen siksi etsinyt salakumppanin, en siis nyt tapaile ketään, mutta vuosia sitten minulla oli useamman vuoden ajan mukava sinkkunainen jonka kanssa vietettiin viikottain ihania hetkiä. Nyt etsin uutta salakumppania, naista tai pariskuntaa Pääkaupunkiseudulta. Ikää mulla jo 43v
Onhan tää Suomessa mies seksittömässä suhteessa.
Miksi sinulla AP ei ole seksiä? Asut miehen kanssa yhdessä?