Rikkaat ja Rahattomat -> RAHATTOMAT
Olisi mielenkiintoista tietää miten tänä päivänä menee kaikilla noilla rahattomilla. Ovatko saaneet elämänsä parempaan kuosiin ja nousseet tulotasoilla parempaan?
Tai ylipäänsä kuinka moni heistä on edelleen edes tekemisissä keskenään vastaparin kanssa?
Kommentit (3)
Ei taida kenelläkään heistä mennä yhtään sen paremmin?
Olisi kieltämättä mielenkiintoista saada jonkunlainen tiivistelmä kaikista heistä.
Luulisi jonkun nousseen parempaan elintasoon... tai siis pärjäävän paremmin nyt, kuin kuvausten aikaan.
Kausiahan on jo kuitenkin 5 tehty. Miten mahtaa ykkös kauden rahattomilla mennä, ja niin edelleen siitä muilla rahattomilla?! Kiinnostaisi oikeasti. Joo, he ovat ihan tavallisia ihmisiä, esiinnyttyäänkin tv.ssä. Mutta siitä huolimatta.
Katsoin brittien jaksot (VPN UK) Netflixistä. Siellä oli seurantajaksoja kausien välissä.
Sarja oli siellä hyvä, kunnes kaikki alkoivat vain mainostaa omia yrityksiään. Toki näkyvyyttä tulee melko halpaan hintaan, muutamalla tonnilla vuosiksi. Suomessa tämä on ollut melkolailla kupletin juoni alusta asti.