Ihanaa kohta on valmista =)
Uudessa talossa alkaa remontti olla loppusuoralla. Tai siltä osin mitä nyt ennen muuttoa kaavailimme.
En enää malta odottaa muuttopäivää
Kommentit (7)
Tiedän tuon ihanan tunteen. Talomme valmistuu juuri ja muuttoa odottelemme innolla. Onnea uuteen kotiin :)
Tarkoitus on päästä kesäksi rintamamiestaloon, ammattilaiset hoitavat remontin.
Kauttaaltaan kaikki katot valkoisiksi, kylpyhuone uudet laatat, pönttö, suihku ja lasinurkkaus, saunan lattia, lauteet, panelit ja piipun "seinä" liuskelaatalla.
Kkh laatoitettiin uudelleen ja osittain maalaus. Jokainen huone maalattu ja nyt lattiat laittamatta. Osa laattaa ja sitten laminaatti.
Keittiö jätetään odottamaan, jotain pientä ehostusta kylläkin on ajatuksissa vielä.
Esim. maalata tai uusia laudoitusta tai tehdä salaojia?
Kauttaaltaan kaikki katot valkoisiksi, kylpyhuone uudet laatat, pönttö, suihku ja lasinurkkaus, saunan lattia, lauteet, panelit ja piipun "seinä" liuskelaatalla.
Kkh laatoitettiin uudelleen ja osittain maalaus. Jokainen huone maalattu ja nyt lattiat laittamatta. Osa laattaa ja sitten laminaatti.Keittiö jätetään odottamaan, jotain pientä ehostusta kylläkin on ajatuksissa vielä.
siihen on juuri uusittu aita ja talo on tiilestä.
valmistui, se on kyllä parhautta:) Onnea uuteen kotiinne.