Kuinka kauan Lavrov jaksaa vielä valehdella?
Alkaa olla aika väsyneen näköinen kun se ei usko itsekään, eikä ensimmäistä sanaakaan mitä se siitä omasta pitkästä naamastaan tunkee ulos.
Kommentit (11)
Mä luulen, että puhuu henkensä pitimiksi.
Jos lopettaa loruilut niin lentää ikkunasta vahingossa.
Pravdaahan tuo ainakin Venäjällä on.
Isis-kalifaatti tuhoaa venäläiset joukot mennen tullen.
Lavrov on Putinin vanki - ties millä kiristetään. Hengenlähdöllä kai. Tai Lontoon asunnon menettämisellä.
Vierailija kirjoitti:
Elänyt koko ikänsä neuvostovenäläisessä kulttuurissa. Ei varmasti koe sanomisiaan valheiksi, uskoo vahvasti omaan narratiiviinsa.
Tietää kyllä valehtelevansa, ja sen hänestä selkeästi näkeekin. Olisi halunnut jättää pestinsä jo aikaa sitten, mutta olisi varmaan tiennyt hengenlähtöä.
Ei noista johtavista papoista taida päästä eroon kuin tappamalla. Ei sosiopaatti romahda, vaan keksii vaan uusia selityksiä
Politiikassa totuus on valhe ja päinvastoin, riippuu vallitsevista polittiisista oloista jne.
Vanha mies loppusuoralla. Antaa nyt juosta ja huohottaa - kohta tulee viimeinen tiltti koneeseen.
Onkohan Lavrov rauhanneuvotteluissa mukana? Vanhan ratsun viimeinen palvelus isänmaalleen? Josko Putin viimein päästäisi eläkkeelle.
Elänyt koko ikänsä neuvostovenäläisessä kulttuurissa. Ei varmasti koe sanomisiaan valheiksi, uskoo vahvasti omaan narratiiviinsa.