Nuoruuden ihastukset/rakkaudet <3
Vieläkö mietitte niitä?
Itse olen 48v ja kyllä mietin. Tein nuorena todella huonon poikakaverivalinnan ja tämä harmittaa edelleen. Olisin voinut valita paljon paremman pojan joka oli myös ihastunut minuun. Mutta valitsin sen vilkkusilmän joka oli myös ihastunut muhun. Mutta huono valinta oli.
Ei noita nuorena koettuja voi unohtaa <3
Kommentit (7)
Kyllä muistelen paljon nuoruuden poikakavereita. Olin meidän kylässä suosittu tyttö eli valinnanvaraa oli. Valitsin vain ne parhaat. Ihania aikoja!
Nuoruuden lemmityllä on alkanut vanha suola janottaa. Olen käyttänyt vuosia suhteemme analysointiin ja arvoinut sen perinpohjaisesti. Lopputulema: kiitos, mutta ei kiitos. Juna meni jo.
Pari vuotta sitten googlasin huvikseni ekan poikaystäväni n.35 vuoden takaa. Löytyi kuva josta en häntä heti tunnistanut, mutta kun silmiä katsoi niin sama tyyppi se oli.
Vierailija kirjoitti:
Nuoruuden lemmityllä on alkanut vanha suola janottaa. Olen käyttänyt vuosia suhteemme analysointiin ja arvoinut sen perinpohjaisesti. Lopputulema: kiitos, mutta ei kiitos. Juna meni jo.
Samoin. Ymmärtänyt että ei olisi tullut mitään. Palstako opettanut paljon tässä pelissä? Hyvä kuitenkin että tuli selvitettyä. Huonompi juttu olisi ollut jos ei olisi tullut. Jos on joku kuva niin aika panna roskiin ja heittää koko paska taivaan tuuliin.
Kyllä mietin. Ensirakkauteni on ollut ajatuksissani enemmän tai vähemmän joka ikinen päivä siitä saakka kun vaihdoimme ensimmäiset sanat. Ei mistään vuosikymmenistä sentään puhuta mutta kohtuu pitkästä ajasta kuitenkin.
Mulla ollut vaan yksipuolisia ihastuksia. Vain yhdelle olen kelvannut elämäni aikana.
Incel nainen
Pirjo P. oli mukava tyttö, johon en sitten koskaan saanut paremmin tutustua. Nokialla näkyy asuvan nykyisin.