Miehet puhuvat, että pitäisi antaa mahdollisuus?
Miten se annetaan ja miksi se pitäisi antaa? Miten miehet käyttävät sen mahdollisuutensa?
Kommentit (5)
Ole huoleti. Ei tarvitse antaa, jos ei halua.
Kenelle olet antamassa mahdollisuuksia? Itsellesi jossain rakkausasiassa vai jollekin joka roikkuu sinussa ja sille sinä muka antaisit mahdollisuuden? Kuulostaa jotenkin omituiselta, kierolta, sairaalta, itserakkaalta, omahyväiseltä - en edes tiedä mitä sanaa käyttää.
Epätoivoisen viimeinen yritys päästä tavoitteeseensa, olis se sitten pano tai parisuhde eikä tosiaankaan ole mikään velvollisuus antaa mitään mahdollisuutta.
Vierailija kirjoitti:
Pökäle ei muutu suklaaksi vaikka kuinka antaisi mahdollisuuksia. Ei tarvi antaa eikä kukaan tahdo niin epätoivoista joka tuollaista laskee suustaan.
Hauskasti sanottu mutta niin totta. Mitä sinnikkäämmin joku mankuu ja vaatii mahdollisuutta, sitä varmempi voit olla, että sitä ei hänelle kannata antaa. Hyvä parisuhde syntyy luonnollisesti omalla painollaan ilman mankumista, vaatimuksia ja syyllistämistä. Jos joku käyttäytyy näin jo ennen kuin olette edes alkaneet seurustella, niin kuvittele millä tavalla tämä henkilö käyttäytyy parisuhteessa ollessaan.
Pökäle ei muutu suklaaksi vaikka kuinka antaisi mahdollisuuksia. Ei tarvi antaa eikä kukaan tahdo niin epätoivoista joka tuollaista laskee suustaan.