Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jalkakipeä ja aamusta pitäs lähteä pitkästä aikaa töihin!

Vierailija
04.08.2024 |

Taloudessa ei näytä löytyvän mulle sopivaa särkylääkettä. Sairastetun keuhkotulpan vuoksi. Yliopiston apteekki on tähän hätään liian kaukainen ajatus ja julkisilla sinnekin pitäis päästä. Naapurillakin oli vaan ibuprofeiinia.

Nähtävästi jalassani kiukuttelee elintasosairaus Kihti. En vaan ymmärrä mistä tämä kohtaus nyt tulee. En ole syönyt mitään epäsopivaa tai juonut kuukauteen. Lääkitystä siihen ei ole, kun on vasta kerran kohtaus ollut puolitoista vuotta sitten. Silloin tämä jumalaton kipu kestä lähemmäs kolme vuorokautta. Nyt on vasta eka menossa. Silloin ei panadolit auttanut.

Ainoa ratkaisu  nyt on, että menen taksilla. Sinne ne veron palautus sitten meniskin, kun pari päivää kulkee taksilla. Mua ottaa päähän todella paljon!

Olisko kellään mitään kivunlievennyt vinkkejä? Kiitos. Jääpussi auttaa vähän.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vinkkinä mulla on, että jatkossa aina sopivaa särkylääkettä lääkekaappiin. 

Vierailija
2/2 |
04.08.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vinkkinä mulla on, että jatkossa aina sopivaa särkylääkettä lääkekaappiin. 

Kiitos. <3 Tultiin eilen mökiltä ja jäi lääkelaatikko sinne.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme kolme