Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten te matkailette perheinä?

Vierailija
27.07.2024 |

Kun lapsi ei enää mahdu samaan sänkyyn. Otatteko useampia hotellihuoneita? Vuokraatte kokonaisia asuntoja vai miten saatte kaikki mahtumaan?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
27.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisävuode hotellihuoneeseen. 

Vierailija
2/6 |
27.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Huoneisto on minusta monesti ollut kätevin. Enemmän tilaa kuin hotellihuoneessa ja itse arvostan mahdollisuutta laittaa aamupala asunnossa ja sitä että on kunnollinen jääkaappi.

Joskus on otettu 3-4 hengen perhehuone tai kaksi huonetta, joissa on väliovi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
27.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joko kaksi huonetta jotka saa yhdistettyä, Kreetalla kun oltiin päästiin kulkemaan parvekkeen kautta huoneesta toiseen. Tai sitten on ollut kaksi huonetta samassa. Joskus on ollut vuodesohva lapsille. Riippuu ihan mitä on tarjolla.

Nykyään kun nuo on jo aikuisia, niin matkustetaan yleensä kahdestaa miehen kanssa tai minä ja tytär kahdestaan. Mä saan aina eniten matkoja.😁

Vierailija
4/6 |
27.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsi ei ole koskaan mahtunut meillä aikuisten sänkyyn.

 

Yhden vauvan kanssa mentiin niin, että nukkui vaunuissa. Taaperon ja vauvan kanssa niin, että taapero lisävuoteessa, vauva vaunuissa. Sitten kun tuli kolmas, niin niin kauan kun vauva nukkui vaunuissa, nämä alle 2 ja alle 4 v nukkui yhdessä lisävuoteessa ja vielä sen jälkeen taisivat kaikki 3 nukkua yhdessä lisävuoteessa (levitettävä sohva), mut aika pian siirryttiin vuokraan joko 2 huonetta, jotka yhdistyy väliovella tai jollei sellaisia ollut vapaana, niin huoneistoja.

Vierailija
5/6 |
28.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on ollut aina vuokratalo/asunto/roulotte/leirintäalueen mökki/huoneisto agriturismossa tai jonkun mummon luona "zimmer frei"

Noin reissattiin ympäri Eurooppaa v 90 lähtien 3 lapsen kanssa kuukausi vuodessa. 

Vierailija
6/6 |
28.07.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietty niin että lapsella on oma sänky, sanotaan sitä nyt vaikka lisävuoteeksi. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kolme