Kriisi.
Lohdun sanoja kaivataan.
Sektiosta nyt kuukausi, ja nyt kun pitäisi ristiäisiä varten jotain kolttua ostaa, niin mistään ei löydy sopivaa. Maha on vielä tälläinen viikko vapun jälkeen löytyvä löysä ilmapallo (:D) ja tissit on turvonneet niin mahdottomiin mittoihin, ettei sopivan kokoista mekkoa yms löydy mistään, mihin mahtuisin ja mikä istuisi.
Ärsyttää todella paljon, varsinkin, kun ennen raskautta oli timmi kroppa, eikä pahemmin tarvinnut miettiä mitä päälleen laittoi (vaikkakin nuo daisarit oli jo silloin tupla Deen luokkaa...)
Tosi pinnallista, tiedetään, mut kyllä sitä silti haluaisi näyttää hyvältä.. Onneks siellä enemmän kuitenkin tota meidän poikaa pällistellään ;)
Miten se voi olla niin mahdotonta löytää sopivia vaatteita? No, ehkä sekin jo kertoo paljon, että rinnan ympärys vaatisi kokoa L/XL ja vyötäröltä tällähetkellä kokoa M :D Eikä oikeen kehtaa mitään vartalonmyöteistä tunikaa yms laittaa, kun toi maha on tollanen höllyvä nahkakasa :D
APUVA!
Kiitos kun sain avautua!
Kommentit (2)
joku empire-linjainen mekko, joka siis laskeutuu rinnan alta a-linjaisena. Kevyttä kangasta niin ei näytä jättimäiseltä.
Höllyvän massun saa kuriin oikeilla alusvaatteilla!
Sun täytyy varmaakin ostaa 2-osainen vaatekerta jtta saat M ja L -osiot tasapainoon.
Lohtua, se kiinteytyy kyllä :)
Onnea pojasta ja mukavia ristiäisiä!