Lue keskustelun säännöt.
Joskus tekisi mieli kadota maailmasta hetkeksi
30.01.2011 |
Olisi ihanaa kun vaikka tunnin ajan olisi olotila ettei kukaan vaadi multa mitään.Ei talo,mies,lapset,elukat,laskut kaapissa,puhelin jne jne.
Jos vaan voisi olla jossain tyhjiössä yksin niin jopa helpottaisi.
Kaikkien lankojen pitely käsissa uuvuttaa ainakin minut.Nyt tänään pitäisi siivota,kokata,pyykätä,tehdä yksi työjuttu,suunnitella aamun kuljetukset päivähoitoon(auto rikki),mennä sukulaisen synttärijuhliin,huoltaa yhdet sukset huomiseksi,lenkittää koira ja sata muuta asiaa.
Tavallisia juttuja juu ja kaikki muutkin tekee nuo joka päivä mutta aina ei vaan jaksaisi!
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
oleinkin alkanut tekemään niin etten ota stressiä siisteydestä ja tällä tavoin on edes pikkasen hellittänyt... lapsiperheessä saa olla sotkuista, ruoan voi tilata tai joku muu voi tehdä. Lähde vaikka yksin kävelylle, kaupoille tai johonkin ja jätä puhelin kotiin ja lapset miehelle jos mahdollista. kyllä se siitä! tsemppiä kyllä se siitä pikkuhiljaa kun sallit itsellesi hiuka aikaa ja annat asioiden olla, jos ei tänään huvita sen voi tehdä huomenna, on minun mottoni :D ja ei kotonani ei ole kuin sikolätissä vaikka joskus hellitän.