Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tein virpomisesta ilmoituksen poliisille: Kotirauhan häiritsemistä!

Vierailija
06.02.2011 |

Mun ovella oli jättikasa kakaroita ja mulla ei olisi ollut niille aikaa, koska oli kuoroesiintyminen.



Hyökkäsivät kimppuuni heti kun näyttäydyin pihalla. Lopulta tuli niin kiire kuoroesiintymiseen, että ajoin ylinopeutta Soukassa ja poliisi väijyi. Sain sakot. Myöhästyin kuoron esiintymisestä Espoon tuomiokirkossa.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ventovieraita penskoja jotka kulkevat ovelta ovelle virpomassa vieraita ihmisiä. Ikkunasta näin kun tulivat meille ovikelloa pimputtamaan. En avannut edes ovea. Rahankerjuussa ne vaan ovat. Virpomavitsat oli sen näkösiä et ei niiden eteen mitään vaivaakaan ole nähty. Pelkkä paljas oksa missä ehkä yksi tai kaksi höyhentä. Meillä omat lapset virpoo ukit ja mummit joka vuosi ja se riittää. En takuulla laske niitä ympäri kyliä ovelta ovelle kulkemaan.

Vierailija
2/3 |
06.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Häirintää se on vasta jos eivät poistu vaikka käsket. Niin ja sitten on se ikäkysymyskin, kun alle 15v. ei ole rikosoikeudellisesti vielä vastuussa.

Eli aika turha tais se ilmoitus olla.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

B) He eivät ilmeisesti kysyneet, että saako teille tulla virpomaan?



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kahdeksan