EM KISAT JA MASENTUNEEN NÄKÖISET SUOMALAISET
Katsotteko em-kisoja? Suomalaiset urheilijat otsa rypyssä, yksikseen, ei hymyn hymyä mutta muunmaalaiset elehtii ja hymyilee ja puhuu muiden kanssa, vitsailee.
tottakai sä pärjäät paremmin kun olet vapautunut ja hyvällä fiiliksellä. Ei ihme ettei suomalaiset pärjää.
ja onhan nuo ulkomaalaiset komeitakin ja kauniita. Suomalaisista ei voi sanoa ihan samaa.
Kommentit (4)
Hilla Uusimäki näytti esittelyssä ennen lähtöä maansa myyneeltä. Norjalainen taas pepsodent-hymyllä. Hävetää olla suomalainen! Ei ihme että maailmalla pidetään suomalaisia synkkiä.
En katso kisoja ei voisi vähempää kiinnostaa. Se voittaa joka on parhaiten doupannut. Katsojia ne kisat näyttää janottavan. Kaljaa, siidereitä jne...Mä voisin kaataa ilman tekosyitä jos haluttaisi ottaa. Sen mä ymmärrän kun masentaa. Olenhan mä suomalainen.
Mutta onneksi Kosonen pääsi finaaliin jee. Hänellä tuntuukin olevan hyvä asenne kilpailemiseen.