Tietääkö joku
Mitä teen, olen perinyt kaikki äitini runot, kertomukset ja kiroitukset.Minulle tärkeitä. Äitini poismenon jälkeen annoin lainaan sukulaiselle, puheella palauttaa. Olen useampaan kertaan niitä takaisia pyytänyt. Ei edes vastaa. Neuvokaa.
Kommentit (8)
Mene käymään sukulaisen luona yllätysvierailulla ja pyydä samalla, että hän etsii ne sinulle.
Varmaan parasta tosiaan mennä ihan kasvokkain pyytämään niitä. Jos hän ei ole tekstejä vielä saanut luettua, hänelle voi ottaa niistä kopiot?
Blogini: https://ilouutinen.blogspot.fi/
En voi mennä kasvokkain, ei tietoa osoitteesta , sovittin parkkipaikka kun hän ne haki.
En olisi uskonut tämä sukulainen minua huijaa, varmaan luulee niillä rahaa tekevän, niitä on paljon julkaistu.
Osoitepalvelusta voi kysyä osoitetta. Pitää tietää nimi ja mieluusti syntymävuosi, niin saat osoitteen, ellei hän ole erikseen kieltänyt tietojensa luovuttamista.
Suomenkielinen osoitepalvelupuhelin: p. 0600 0 1000
Vierailija kirjoitti:
En voi mennä kasvokkain, ei tietoa osoitteesta , sovittin parkkipaikka kun hän ne haki.
Kai nyt nimen tiedät jos ei ole asunnoton irtolainen, osoite löytyy.
Voiko olla mahdollista ettei kukaan muukaan yhteinen sukulaisenne tiedä hänen osoitettaan vai etkö ole ymmärtänyt kysyä keneltäkään?
Siis, kirjoitukset.