Pussi Lontoorakeita kaupassa 3,50
Kommentit (25)
Jep, mehut, karkit ja brändikeksit on jääneet kauppaan myös tässä taloudessa.
Mitä väliä? Kerran 10 vuodessa niitä ostetaan, silloin ei katsota hintalappuja.
On noussut hinnat. Suklaalevykin 3,50 Fazer kun pari vuotta sitten oli 2 euroa.
Vieläkö joku syö jotain Lontoonrakeita? Mun isä piti noita autossa "matkamakeina" 90-luvun alussa ja painaa nyt 150 kg.
Pieni pala sveitsiläistä juustoa 11€. Kun haluan herkutella niin hinnalla ei väliä.
Vierailija kirjoitti:
Vieläkö joku syö jotain Lontoonrakeita? Mun isä piti noita autossa "matkamakeina" 90-luvun alussa ja painaa nyt 150 kg.
Rikas isä sulla jos Lontoon rakeilla lihotti itsensä. Vai söikö sittenkin muutakin ja paljon?
Vierailija kirjoitti:
Karkit on sikakalliita nykyään.
Todella hyvä. Karkit, sipsit ja limut voisi maksaa vähintään 10€ pussi. Hillitsisi kulutusta ja porukka voisi jopa laihtua.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Vieläkö joku syö jotain Lontoonrakeita? Mun isä piti noita autossa "matkamakeina" 90-luvun alussa ja painaa nyt 150 kg.
Rikas isä sulla jos Lontoon rakeilla lihotti itsensä. Vai söikö sittenkin muutakin ja paljon?
Juu söi toki muutakin, mutta tuli vain mieleen.
2022 kaikkien tuotteiden ja palveluiden hinnat ja katteet nousivat kymmeniä ja satoja prosentteja ja sen annettiin tapahtua. Tälle käytettiin tekosyynä 8% inflaatiota mikä oli maailman suurin vale.
En ole aiemmin katsonut niin tarkkaan karkkien hintoja, mutta eilen ostin karkkeja ihan ajatuksella. Alle kahden euron ei tunnu saavan kuin jonkun muumitikkarin. Jatkossa täytyy keksiä toisenlaisia herkkuja.
Kuka tarvitsee jotain Lontoon rakeita elääkseen,näyttää olevan ihmisillä liikaa rahaa.
Toisaalta mitä kalliimpaa, sitä enemmän saa bonusta.
https://www.s-kaupat.fi/tuote/fazer-lontoo-lakritsirae-175g/64164530399…
Kun tekee mieli herkutella, menen Lidliin. Tai jos tekee mieli leipoa tai mitä vaan mihin karkkia tarvitsen. Hinnat ei yhtä naurettavat kuin muissa kaupoissa.
Missä kaupassa ne noin kalliita ovat? Viimeksi kun ostin pari vuotta sitten niin hinta taisi olla jotain 1,70.