Jääkiekon MM.Suomen sijoitus?
Kommentit (17)
En ymmärrä koko MM-kisoja. Kaikki kunnolliset pelaajat on änärin playoffseissa tai sitten lähtevät kisoihin kaljoittelemaan ettei tarvitse mennä kotiin muijan luokse.
1. Canada
2. USA.
3. Tsekki
4. Ruotsi
5. Sveitsi
6. Suomi
Miesten, naisten, nuorten 18 vai 20
Suomella on hyvät mahdollisuudet pärjätä, ei ole liikaa NHL-vahvistuksia. Se on aiemminkin nähty, ettei änäripelaajat aina jaksa ihan täysillä näissä pelata, kun taas hieman kokemattomat ja ensikertalaiset vetää ihan täysillä. Aiemmatkin mestaruudet ovat tulleet juuri tämäntyyppisellä kokoonpanolla.
Aikanaan meni kisat reisille siksi, ettei Selänne saanu millään maalihanoja auki. Miehelle syötettiin vielä ihan avopaikoistakin, kun Selänteen maalihanojen avaaminen tuntui olevan jopa voittoa tärkeämpää. Tässä joukkueessa ei ole superstaraa jota liikoja kumarreltaisiin, joten joukkuepeli saadaan varmemmin toimimaan.
Vierailija kirjoitti:
Huonolta näyttää nyt.
Perus puulaakipelitapa. LOL :D
Vierailija kirjoitti:
Suomi voittaa Ruotsin 11-0
Heja Sverige.
555% äänssti 5 tai huonompi.Suomi oli 8.
55% äänesti 5.tai huonompi.Suomi oli 8.
Suomi häviää pronssipelin.