Sinä joka olet melkein aina yksin, mitä yleensä teet
Kommentit (40)
Teen töitä, käyn paljon ulkona erilaisissa kulttuuritapahtumissa, ulkoilen, luen ja kirjoitan, katson elokuvia ja sarjoja, soitan ja teen biisejä.
Käyn tallilla hevostani hoitelemassa, lisäksi käyn paljon keikoilla kotimaassa ja ulkomailla. Kotonaollessani löhöilen ja palstailen ja hengailen kissani kanssa.
Istun sängyssä. Selaan Internetiä. Aamusta yöhön.
Kotitöitä, laiskottelen. Eilisestä asti olen maalannut taulua. Mitä pitäisi tehdä ja miksi? Ei minulla ole energiaa kuin hyvin vähän.
Harrastan, hoidan koti ja kukkia, pidän huolta naapureista ja vanhuksista, katson TV:tä, teen ruokaa, nukun, syön ja välillä käyn kaupassa.
Matkustan paljon ja parin vuoden päästä muutan pysyvästi Espanjaan. Haaveilen puolisosta sekä ystävistä . Myös paremmasta terveydestä haaveilen .
Olen 50 v nainen joka on aika totaaliyksin. Ei puolisoa, lapsia, ystäviä, sukulaisia. Mutta en yksinäinen, en siis tunne oloani mitenkään yksinäiseksi. En juurikaan edes käy kodin ulkopuolella, mitä nyt kaupassa ja hyvällä säällä kävelemässä. Työnikin teen etänä kotoa. Mutta luen, pelaan tietokoneella, teen käsitöitä, katson telkkarista sarjoja ja elokuvia, leivon ja laitan ruokaa, roikun täällä, Instassa tai twitterissä... En minä kaipaa muuta.
Töitä etänä pääosin, vapaa-ajalla laitan pihaa, urheilen (talvella hiihto ja omaan autotalliin rakennettu sali, jossa harjoitella, kesällä pyöräily ja juoksu), luen, kuuntelen musiikkia tai soitan itse. En viihdy ihmisten seurassa, niin tämä on just hyvä elämäntapa näin :)
Treenaan, lenkkeilen, taiteilen, kuuntelen musaa, kokkailen/leivon, selailen nettiä.
Luen, ulkoilen, kuuntelen äänikirjoja ja musiikkia, istun koneella.
Hoidan iäkkäitä vanhempiani, tapaan harvoin ystäviäni, käyn seurakunnassa, katson Nhl-jääkiekkoa, pelaan pleikkarilla, siivoan ja teen ruokaa, selailen nettiä.
Istun sohvalla ja selaa läppärillä nettiä. Aamupala, lounas ja runsas iltasyöminen kuuluvat päivittäiseen ohjelmistoon. Aika usein lähden autolla ajelemaan ja käyn joko kaupassa tai vaikka kirpparilla, kun tuntuu että pitää päästä välillä pois kotoa ja nähdä ihmisiä. Olen työtön tällä hetkellä, mut toivottavasti saan pian töitä.
Vierailija kirjoitti:
Käyn tallilla hevostani hoitelemassa, lisäksi käyn paljon keikoilla kotimaassa ja ulkomailla. Kotonaollessani löhöilen ja palstailen ja hengailen kissani kanssa.
Oletkos semmonen ihana heppanainen,tykkään.
Vauvailen, katson telkkaria, kokoan palapelejä, askartelen nukkukotiin tavaroita ja huonekaluja, askartelen muutakin - aina innostun jostain uudesta jutusta, kudon, teen pirta- ja lautanauhoja, teen timanttimaalausjuttuja, ratkon sudokuja. Joitain noista kausittain, joitain joka päivä.
Ai niin, myös pariakymmentä Juutuupi-kanavaa seuraan
Juuri sain yhden palapelin valmiiksi, nyt taukoa odottaessani timanttimaalauksia postista, eli muutaman päivän ajan vain telkkaria, vauvaa, tuupia ja sudokuja.
Onneksi eläkkeellä on aikaa!!
Teen töitä 8h arkipäivisin yleensä etänä. Käyn uimassa ja lenkillä, luen, katson sarjoja ja dokumentteja, kudon, ompelen, modaan, hoidan mökkiä, teen vapaaehtoishommia.
Teen töitä, lenkkeilen koiran kanssa, siivoan, katson elokuvia, luen. Olin juuri pitkän viikonlopun kaverin kanssa ulkomailla ja mietin puolet ajasta miten viihtyisin paremmin yksin. Lähden kesällä kolmeksi viikoksi kiertämään Eurooppaa YKSIN.
Useimpina iltoina olen seuran treeneissä. Muuten kotoilen telkkarin, pleikkarin ja erilaisten kotihommien tiimoilta.