Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Persulta kirjallinen kysymys hallitukselle?

Vierailija
12.02.2024 |

Perussuomalaisten kansanedustaja Ritva Kike Elomaa on jättänyt eduskunnan puhemiehelle kirjallisen kysymyksen koskien uutta eläinten hyvinvointilakiin liittyvää epäkohtaa.

Asetus ei ole tullut luonnonvaraistoimijoille lausuntokierrokselle, eikä toiminnan muuttumisesta maksulliseksi ole annettu ennakkoon mitään tietoa. Näin ollen asetusta ei ole voitu ajoissa myöskään kommentoida

 

https://www.suomenuutiset.fi/elomaa-elainten-hyvinvointilaista-luonnonv…

 

No tuskin sentään puhemiehelle, mutta miksi persulle on yllätys, että hallitus ei kuuntele niitä, joita sen harjoittama politiikka koskee- tai siis, jotka joutuvat maksumiehiksi? Onko Kike oikeassa puolueessa?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.02.2024 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kato peeveliä persutkin kehittyy. Nyt ne on oppineet jo kirjoittamaan. Vautsi vau ehkä joskus oppivat vielä ajattelemaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme neljä seitsemän