miten siistitte alapään karvanne?
Kommentit (13)
Tällä tavalla olen pitänyt paikat karvattomana kohta 20v. Olen nyt 37 ja ilokseni huomaan karvankasvun lähes loppuneen pimpsa-alueelta. Säärissä tätä ei niinkään huomaa. Toisaalta olen epiloinut niitä säännöllisesti alle 10 vuoden ajan.
Suosittelen. Voi tilata efishop.fi
Sillä saa siististi ja vaivattomasti paikat siistiksi ilman ärtynyttä ihoa. Toimii ainakin minulla.
ja joskus käyn myös valoimpulssihoidossa, mutta se on aika kallista enkä ole huomannut pysyvää vaikutusta vaikka niin luvataan
brassivahausta mun iho ei kestä, muuten tykkäisin siitä
lyhennän pituutta tasaisesti ja höylään sivut ja yläosan. Sellanen siveä kolmio mulla on.
luonnostaan vähöinen karvoitus. Ja mies ei anna missään nimessä ajaa posliiniksi. Hänen mielestä se on perverssiä että isot miehet haluavat panna posliinipimperoa.
Bikinirajat ja kaikki ne ihoalueet mitkä jää häpyhuulten ulkopuolelle. Sievä kiitorata tällä keinoin ollu jo.. hmm, varmaa 15v. Samalla otan kirkasvalohoitoa ja mietiskelen ja suunnittelen juttuja, esim. ruokalistaa tai seuraavan päivän ohjelmaa..
Häppärit sheivaan, päivittäin suihkun yhteydessä, menee aikaa ehkä noin minuutti.
Joskus jos on kiire, tai mökillä missä ei saa pinsetöityä omassa rauhassa, sheivaan koko värkin.
vanha Braunin hiustenleikkuukone siinä käytössä, nopeasti saa siistittyä. Tosin samalla koneella mies sitten siistii myös partansa :-)
Ohjaimen saa kyllä pestyä, mutta yleensä siistin alapään aina suihkun jälkeen...
haluisin saada paljaan sivuista ja keskeltä lyhyemmän joka onnistuu koneella.
muuta nuo bikini rajat on haastavat, millä ne saa?
höylä ja vaahto tekee punaset ja aran, kipeenä iho sen jälkeen viikon ja ei kaunis iho.
vahausta oon ite kokeillu, ei vaan lähe silläkää
vinkkejä kuinka välttää ärtynyt iho. pakko ois saaha pehkoo siistittyy sivuista, uimahallissa uikkarin reunasta karvat tursuu. yök
Tai viimevuosina tehty sokeroimalla kosmetologilla. Nyt päätin siirtyä laser (IPL) käsittelyyn joka aloitetaan ensi viikolla. Siinä karvatupet tuhotaan lopullisesti.
Sellaisella suihkussa käytettävällä, sienellä levitettävällä. Annan vaikuttaa vähän (siis Vähän) kauemmin, kuin ohjeessa, niin ei tarvitse hangata sienellä pois niin lujasti, että iho ärtyisi.
mulla on tosi harvat karvat, pitäis hankkia joku alapäätupee. Ihan turha yrittää mitään kiitorataa, tai edes kolmiota.
kaikki pois