Mitä olette tehneet, kun parisuhteessa ei ole minkäänlaista yhteyttä?
Pinnallisella tasolla puhutaan, mutta mies työntää minut melkein kirjaimellisesti pois aina kun halaan, annan pusun tai jotain muuta läheisyyttä. En tosiaankaan ole miehen kimpussa mitenkään kokoajan. Seksi kyllä kelpaa, silloin kun hänelle itselleen sopii. Tunnen että minua ei nähdä eikä kuulla, ainoa merkitykseni on kuinka paljon rahaa tienaan (en ole rikas) tai kuinka paljon teen kotitöitä. En kertakaikkiaan tunne oloani mitenkään rakastetuksi. Asiasta on aiemminkin keskusteltu, silloin hän hetken yritti mutta lopulta palattiin tähän samaan menoon. Onko ero ainoa vaihtoehto?
Kommentit (14)
Jätä se sika. Ei tuo ole mikään parisuhde. Olet vain seksiorja ja elättäjä.
No ei se mies sinuun kovinkaan ihastunut ole.
Mulla sama, paitsi ettei kelpaa enää edes seksi.
En kerro, mitä olen tehnyt, koska niiden asioiden sijaan olisi pitänyt vain erota.
Minä jätin miehen vuosi sitten, kun oli vaan jatkuvaa arvostelua. Muutaman kerran kun otin ihan vaan kyljestä kiinni, niin pukkasi vihaisena pois ja sanoi "Mitä sä lääpit kokoaja". Hmm.. pari kertaa siis tämän tein ja mies noin kimpaantui. Ei ollut seksiäkään, vaikka minulle olisi riittänyt ihan hellät halaamiset ym. No, mies menetti jalkarättinsä ja palvelijansa, että toivottavasti on nyt tyytyväinen. En ole pitänyt mitään yhteyttä tai vastannut viesteihin. Soittomahdollisuudenkin plokkasin.
Mitäpä luulet eronneiden ja karanneiden sinulle vastaavan? Ei täällä ole juurikaan parisuhdeosaamista tarjolla.
Vierailija kirjoitti:
Kauanko olette seurustelleet?
11 vuotta, naimisissa 8 vuotta. Ap
Olen mies ja avovaimoni kohtelee minua hieman samalla tavalla. Mutta kyllä tämä yksin olemisen voittaa.
Vierailija kirjoitti:
Mitäpä luulet eronneiden ja karanneiden sinulle vastaavan? Ei täällä ole juurikaan parisuhdeosaamista tarjolla.
Parisuhteen korjaamiseen tarvitaan kaksi osapuolta. Jos sitä toista ei kiinnosta tehdä mitään asian eteen niin kyllä se lähteminen on juurikin se paras vaihtoehto.
Vierailija kirjoitti:
Olen mies ja avovaimoni kohtelee minua hieman samalla tavalla. Mutta kyllä tämä yksin olemisen voittaa.
Miksi huono suhde voittaa yksinelon?
Tunnekylmä mies. Ei tuollaiset muutu, paitsi jos itse sitä tahtovat.
Itse eroaisin. Kerran seurustelin tunnekylmän miehen kanssa, ikinä en enää uudelleen. Tunnekylmät miehet eivät kykene lainkaan läheisyyteen, vaan heille kelpaa nimenomaan pornoseksi ja raha.
Eroa, olet pelkkä kynnysmatto.