Oletko vanha vai nuori sielu?
Mieti omaa sisintäsi ja minkälainen sä oikeasti olet, kerro sitten oma ikäsi ja kumpaa edustat? Vai edustatko jotain siltä väliltä?
Mä olen 31v mies ja koen olevani todella vanha sielu, uskon että mun sisin on kiertäny täällä maanpäällä todella todella kauan ja se alkaa olemaan valmis liikkumaan pois kokonaan tästä kaikesta kun sen aika tulee.
Olen rauhallinen, luonnonläheinen, viisas, henkinen ja kypsä ihminen joka omaa tietynlaisen arvomaailman ja korkean moraalin, uskon tosirakkauteen 2 ihmisen välillä myös.
Koen myös että mun oma sielu on todella kovia kokenut ja väsynyt sielu.
Kommentit (16)
Hyvin vanhalta olo on aina tuntunut . Uskon että vanha sielu olen . En edes teininä ymmärtänyt muiden ikäisten kohellusta .
uskon tosirakkauteen enkä voi käsittää nykymenoa kuten some, pettäminen, pinnallisuus ym.
Yksin on saanutkin olla kun ei ole nykymenoon koskaan päässyt mukaan .
piakkoin tulossa muutto Italiaan Gardajärvelle. Siellä on vanhan sielun hyvä olla ja teen töitä sieltä . Saa raitista ilmaa ja kauniita maisemia .
M37
Vanhasielu täällä myös. Tunnen että en ole koskaan sopeutunut joukkoon.
Vanha sielukin voi olla "nuori" ja nuorekas. Mutta millä tekniikalla nähdään menneisiin elämiin? Ja mistä tietää että se on se, eikä jokin muu.
Olen mieleltäni nuori. Ikää nyt 43v
Häivy hippi, ettei palstan yleiskuva himmene entisestään.
Nuorena oli vanha ja nyt vanhana nuori.
Kylläpä oot AP viisas ja erityislaatuinen lumihiutale, tai ainakin pidät itseäsi muita parempana.
Newsflash: kaikki muutkin ovat yhtä erityisiä kuin sinä.
Se että näitä asioita miettii taitaa kertoa jo sen että on vanha sielu. 8 ei selvästi ymmärrä edes tätä aihetta.
Vanha ehdottomasti. Vituttaa kaikki nykyajan digi ja joka helvetin asiassa näppäily. Olisin mieluummin heinäpellolla tai navetassa 60 luvun malliin. M38
Oon aika vanha ja se on kyllä ihanaa kun tapaa toisen yhtä vanhan ja on sellanen yhteisymmärrys :)
Pienestä asti yksi taiteenlaji on vetänyt mua puoleensa, ja sen opiskelusta sekä tekemisestä saan sisältöä elämääni.
Sama homma täällä. On nähty ja koettu. Tiedän miten täällä pitäisi elää. Tosin "virheitä" sattuu vieläkin, mutta edelleen opin. Ehkä vielä yksi krt varmuuden vuoksi.