Miksi Tampereen tappajasta ei saa puhua - ketjut poistetaan
Olen kirjoittanut tänään kaksi avausta ja ne hävisi poistettiin.
Onko joku moderaattorin sukulainen vai mistä lienee kysymys.
Kommentit (2)
sehän tässä ihmetyttää. Onko jonkun silmäätekevän jälkeläinen vai mistä on kyse.
Uhkasi tappaa jo aiemmin
19.8.2008 2:28
Kristiinan poikaystävä raivostui, kun tyttö halusi lopettaa seurustelun.
AILAHTELEVA LUONNE Epäilty surmaaja ei tullut toimeen ihmisten kanssa, mutta kissoista hän piti. Näin hän poseerasi nettigalleriassa.
Lue myös
15-vuotiaan surmasta epäilty tunnusti
- Se tyyppi oli ihan hulluna Krisseen. Se puhui Krissestä koko ajan eikä jättänyt rauhaan, surmatun 15-vuotiaan tytön kaverit kuvailevat tämän poikaystävän outoa käyttäytymistä.
Vaikka 18-vuotias poikaystävä oli täysin hullaantunut kauniista Kristiinasta, hellien tunteiden takana piili myös toinen, paljon synkempi ja pelottavampi puoli.
Poikaystävä oli uhannut tappaa Krissen jo aiemmin, kun tämä halusi lopettaa seurustelun.
Seurusteli 12-vuotiaan kanssa
Kristiinan ja tämän epäillyn surmaajan seurustelusuhde oli vaikea alusta alkaen.
Nuoret tapasivat toisensa muutamia viikkoja sitten, kun tuntematon nuorimies yhtäkkiä ilmestyi Kaukajärven kaupunginosan kaduille.
Tytön kavereiden mukaan nuorukainen lyöttäytyi puoliväkisin itseään nuorempien tyttöjen seuraan, mutta ei tullut kunnolla toimeen kenenkään kanssa.
- Hänen edellinen tyttöystävänsä oli vain 12-vuotias, nuoret päivittelevät.
Pian kävi kuitenkin selväksi, että nuorimies oli myös hyvin väkivaltainen.
- Pidimme häntä hulluna, koska hän uhkaili kaikkia ja hajotti paikkoja. Hän kertoi ylpeänä, että on hakannut ihmisiä sairaalakuntoon, eräs nuori kuvailee.
- Hän myös valehteli aivan koko ajan. Tuntui, ettei hän pystynyt koskaan puhumaan totta.
Lue lisää surmaajasta sekä Krissestä tiistain Iltalehdestä.
mutta yleisesti ei ole asiallista mässäillä, jossitella ja herkutella todellisten ihmisten elämän traagisilla asiolla avoimille nettipalstoilla.